Latvijas kanoe divnieks pakāpjas uz 8.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas kanoe divnieka ekipāža Aivis Tints/Gatis Pranks sestdien Bulgārijā izcīnīja 8.vietu Eiropas čempionātā 1000 metru distancē, liecina rīkotāju informācija. Kanoe vieninieku klasē Dagnis Iļjins finālā finišēja devītais un nevienu konkurentu neapsteidza.

Divnieku konkurencē uzvarēja Vācijas ekipāža Juls Elce/Peters Krečmers, kuri deviņu finālā startējušo laivu konkurencē Tintu/Pranku apsteidza par 5,416 sekundēm. Sudraba godalgas ieguva krievi Viktors Melantjevs/Vladislavs Čebotars, bet par bronzas laureāti kļuva Itālijas ekipāža Nikolae Kračuns/Sergiu Kračuns.

Iļjins finālā mērķa līniju šķērsoja pēdējais, no uzvarētāja divkārtējā olimpiskā čempiona vācieša Sebastjana Brendela atpaliekot 15,816 sekundes. Sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi čehs Martins Fuksa un Krievijas kanoists Kirils Samšurins.

Pusfināla braucienā Iļjins dalīja 2.vietu un nodrošināja dalību A finālā. Tikmēr divnieks Tints/Pranks dalību galvenajā finālā nodrošināja ar pusfināla braucienā iegūtu 3.vietu.

Sieviešu kanoe divnieks Jūlija Gutova/Agnija Bērziņa piektdien 500 metru distancē ierindojās 13.vietā, bet kanoists Staņislavs Leščinskis finišēja pēdējais priekšsacīkšu braucienā. Smaiļotājs Kaspars Tīklenieks 500 metros ieguva 14.vietu.

Eiropas čempionāts Plovdivā beigsies svētdien, kad risināsies fināli 500 metru un 200 metru distancēs.