Iļjins izcīna sesto vietu Eiropas prestižākajās SUP sacensībās

Sestdien Latvijas labākais stand up airētājs Arvis Iļjins startēja Eiropas prestižākajās "stand up paddle" (SUP) sacensībās – “Lost miles” un 19,3 km garajā, maratona airējumā un izcīnīja sesto vietu 100 sportistu konkurencē, liecina organizatoru informācija.

Kopumā prestižajās sacensībās piedalījās sportisti no 25 valstīm. Iļjina sasniegums ir augstākais starp Baltijas sportistiem. Par sacensību uzvarētāju kļuva Taiti pārstāvis Stīvs Teihatota. Viņa tautieši aizņēma visu goda pjedestālu.

Iļjins distanci uzsāka pārliecinoši, ierindojoties brauciena vadībā, kā pats sportists pēc starta atdzina: „Laikapstākļi bija izaicinoši, ikvienam, kas stājās uz starta līnijas, vējš, sportistus, 19,3 km garajā distancē nežēloja.”

Sportistam izdevās brauciena priekšgalā pavadīt pirmos četrus kilometrus, pēc tam līderu grupai, izdevās panākt Iļjinu, izveidojot desmit vadošo sportistu grupu, kas skarbajos vēja apstākļos, pārņēma distances vadību. Atlikušo distanci sportisti pavadīja taktiskajās cīņās, lai pēc iespējas vairāk atrautos no iedzinēju grupas, kas sastāvēja no aptuveni, divdesmit sportistiem.

Latvijas sportists finišu sasniedza pēc stundas 55 minūtēm un 11 sekundēm, bet Taiti kvarteta dominanci sestdien nespēja izjaukt neviens. Iļjins uzsvēra: „Maratona airējums ir taktiska cīņa, tādēļ, mēs bija bezspēcīgi pret Taiti sportistiem, kas jau no paša sākuma, viens otram palīdzot, centās vairāk kārt, izjaukt līderu grupu.”

Jāatgādina, ka Iļjins uz SUP pārgāja no olimpiskās kanoe airēšanas. Pirmo reizi šajā sporta veidā viņš startēja pērn Somijā. Viņa labākais sasniegums SUP airēšanā ir izcīnīta ceturtā vieta 200 metru distancē sacensībās Vācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Airēšana
Sports
Jaunākie
Interesanti