Aizliegumu baltkrievu smaiļotājiem un kanoistiem startēt Rio arbitrāža atzīst par nepamatotu

Baltkrievijas vīriešu smaiļošanas un kanoe izlasei aizdomās par dopinga pārkāpumiem pērn nepamatoti tika liegta dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, pirmdien paziņoja Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS). Tās lēmums atceļ arī baltkrieviem noteikto diskvalifikāciju dalībai sacensībās, vēstīja aģentūra "Reuters".

Tiesa konstatēja, ka nebija pietiekamu pierādījumu, lai uzskatītu par notikušiem dopinga pārkāpumus Baltkrievijas izlases treniņnometnē 2016.gada aprīlī. Francijas policija un muita kratīšanā Baltkrievijas izlases treniņnometnē konfiscēja dažādas vielas.

CAS paziņoja, ka nav pamata gadu ilgajai diskvalifikācijai, ko baltkrieviem noteica Starptautiskās Kanoe federācijas (ICF) izpildkomiteja. Pilnu lēmuma pamatojumu CAS uzreiz nepublicēja, tas būs pieejams vēlāk tiesas mājaslapā.

Baltkrievijas Kanoe federācija sev labvēlīgu lēmumu arbitrāžas instancē panāca, iesniedzot apelāciju par ICF lēmumu.

ICF tāpat kā baltkrievus 2016.gada jūlija vidū par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem uz gadu diskvalificēja arī Rumāniju, liedzot abu valstu sportistiem piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Četrus gadus iepriekš Baltkrievijas sportisti Londonā smaiļošanā un kanoe izcīnīja divas sudraba un vienu olimpisko bronzas medaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Airēšana
Sports
Jaunākie
Interesanti