Airētāji Pasaules kausa sezonu sāk ar nonākšanu gandarījuma kārtā; Gulbe tiek pusfinālā

Trīs Latvijas airētāji piektdien Varēzē, Itālijā, startēja Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā, kur Elza Gulbe, kā arī Gints Zunde un Dairis Adamaitis pēc priekšsacīkšu braucieniem nonāca gandarījuma kārtā, liecina organizatoru informācija. Gulbe vēlāk bija ātrākā gandarījuma braucienā un sasniedza pusfinālu, savukārt Zunde un Adamaitis startēs zemākos finālos.

(papildināts pēc gandarījuma braucieniem)
Gulbe gandarījuma braucienā par nepilnām divām sekundēm apsteidza tuvāko konkurenti austrieti Magdalenu Lobningu, kura arī nodrošināja dalību pusfinālā, kas notiks sestdien.

Zunde gandarījuma braucienā finišu sasniedza trešais un palika pirmais aiz pusfinālistu svītras, taču no otrās vietas viņu šķīra 15 sekundes. Zunde startēs C finālā. Ceturtais citā gandarījuma braucienā bija Adamaitis, kuru no iekļūšanas pusfinālā šķīra apmēram 14 sekundes.

Ar Zundi un Adamaiti cerības olimpiskajā gadā saista divnieku ekipāžu konkurencē, bet Pasaules kausa sezonas startā viņi spēkus izmēģina vieninieku sacensībās.

Savā priekšsacīkšu braucienā Adamaitis finišu sasniedza trešais, taču uzreiz pusfinālā tika vienīgi pirmo vietu ieguvušais beļģis Hanness Obreno, kam latvietis zaudēja vairāk nekā 14 sekundes. Gan Gulbe, gan Zunde priekšsacīkšu braucienā finišēja priekšpēdējā -5.- vietā, ar ko pietika iekļūšanai gandarījuma sacensībās.

Gulbe nepilnas četras sekundes zaudēja priekšsacīkšu brauciena uzvarētājai dānietei Fī Udbijai Erihsenai, kura vienīgā uzreiz iekļuva pusfinālā. Zunde no brauciena uzvarētāja Nīderlandes airētāja Stefana Breninka atpalika vairāk nekā 26 sekundes.

Varēzē startē arī Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, kura priekšsacīkšu braucienā uzvarēja un garantēja dalību sestdien paredzētajā pusfinālā. 

Latvijas airētājiem sezonas pirmās puses mērķis ir kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kas Brazīlijā risināsies augustā. Eiropas olimpiskā kvalifikācijas regate, kur drīkstēs startēt arī ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas airētāji, risināsies no 22. līdz 24.maijam Lucernā, Šveicē. Sievietēm un vīriešiem vieninieku klasē olimpiskās ceļazīmes iegūs pa trim labākajiem.

Līdz tam paredzēts arī starts Eiropas čempionātā, kas maija sākumā risināsies Brandenburgā, Vācijā.

Pirmās ceļazīmes uz Rio dalīja jau pērn septembrī pasaules čempionātā Francijā, kur Gulbe ieguva 20.vietu. Tiesības startēt olimpiskajās spēlēs vieninieču klasē ieguva deviņas labākās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti