Airētāji novecojušajā Murjāņu bāzē grimst, risinājumu sportistiem nesola

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Murjāņu Sporta ģimnāzijā (MSĢ) pagājis pusotrs gads kopš rekonstrukcijas, bet mācību iestādes vadība atkal klauvē pie valdības durvīm, lūdzot ik gadu pusmiljonu eiro attīstībai. MSĢ ir četras bāzes - viena ar lielāko audzēkņu skaitu Murjāņos, otra Siguldā ar specializāciju kamaniņu sportā un divas Jūrmalā - Lielupē un Majoros, kur gatavo airētājus. Majoros "Sporta studijai" paveras bēdīgs skats - vairākus mūžus nokalpojušas laivas un telpas, kas liecina par sen vēsturē palikušiem laikiem.

Uz vietas Majoros teju 60 airētāji dzīvo, mācās un trenējas. Pirms 10 gadiem ēka rekonstruēta, taču pavirši izbūvētas ventilācijas dēļ pastāvīgi jātur vaļā logi. Pārdesmit metru no katlumājas kurtuves, kur tiek dedzinātas ogles, ir airēšanas baseins treniņiem ziemā. Telpa bez jebkādām mūsdienu liecībām, ļaujot atgriezties vairāku gadu desmitu senā pagātnē. 

Savukārt laivu novietnē kritiskā stāvoklī ir tekošs jumts - naudas tā remontam nav. Nav arī finansējuma, lai iegādātos laivas, kas ir dārgas, saka Murjāņu Specializētās airēšanas sporta skolas vadītāja Andželika Krūmiņa-Brūna. Vieninieka laiva maksā ne mazāk kā 10 000 eiro, labākie sportisti sezonā var cerēt uz ražotāju piešķirtām lietotām laivām.

Pašreizējās laivas skolā ir no astoņdesmitajiem gadiem un vairākas reizes kapitāli remontētas.

Remontdarbus ar rokām paveic galdnieki, kas strādā par minimālo algu, restaurējot daudzu gadu desmitus senās laivas. 

Krūmiņa-Brūna bažījas par ziemā gaidāmo akreditāciju, bet pašreizējā stāvoklī iestāžu pozitīvu atzinumu gaidīt nav pamata. Viņa uzsver, ka ir nepieciešams skaidrs bāzes attīstības redzējums, jo

pašreizējā veģetēšana nolietotā vidē ved tikai uz degradāciju.

"Situācija ir samilzusi un prasa risinājumu. Ūdens jau sen un daudz smeļas mutē," saka Krūmiņa-Brūna.

MSĢ  gada budžets ir nedaudz vairāk kā divi miljoni eiro, no kuriem vairāk nekā puse nonāk Murjāņos. Vairāk nekā 1,3 miljoni eiro gadā tiek tērēti darbinieku atalgojumam, un treneri vēlas lielāku algu. Pēc tikšanās par sportu atbildīgajā Izglītības un zinātnes ministrijā MSĢ saņēma labu ziņu - tiks piešķirti 75 000 eiro, kas gan nav pat piektā daļa no iecerēm, jo finansējums nepieciešams gan treneru algām, gan mūsdienīgam inventāram un telpu remontam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti