Airētāja Rumpe izcīna bronzas medaļu Eiropas junioru čempionātā

Latvijas airētāja Laine Rumpe svētdien Minhenē izcīnīja bronzas medaļu Eiropas junioru čempionātā.

Startējot sieviešu vieninieku sacensībās, Rumpe A finālā 2000 metru airējumā finišēja pēc astoņām minūtēm un 20,79 sekundēm. Čempionei Aurēlijai Maksimai Jancenai no Šveices viņa zaudēja 5,18 sekundes, bet otrajā vietā finišējusī nīderlandiete Fedra van der Molene bija 0,94 sekundes priekšā.

Pēc pirmajiem 500 metriem Rumpe bija ārpus labāko trijnieka, taču, sasniedzot pusi no distances, viņa bija jau otrā, līderei Jancenai zaudējot divarpus sekundes. Otrā latviete bija arī pēdējā starpfinišā, kur Jancena savu pārsvaru bija palielinājusi par vēl aptuveni vienu pussekundi. Pēdējos 500 metros van der Molene atguva apmēram divas sekundes, Rumpei finišējot trešajā vietā.

Priekšsacīkstēs piedalījās 14 airētājas un tajās Rumpe ar astoņām minūtēm un 48,87 sekundēm bija ātrākā savā airējumā. Pusfinālā viņas rezultāts bija astoņas minūtes un 29,25 sekundes, kas deva trešo vietu un ceļazīmi uz A finālu. Ceturtās pozīcijas īpašnieci latviete apsteidz par apmēram piecām sekundēm.

Rumpes trenere Ilze Krūze pēc sacensībām uzteica savu audzēkni par mērķtiecību un lielu atbildības sajūtu. Savukārt Latvijas Airēšanas federācijas (LAF) prezidents Henrijs Bukavs cer, ka Krūzes sasniegums nodrošinās sporta veidam lielāku atbalstu jau pārskatāmā nākotnē, kā arī vairos valsts, pašvaldību un sporta organizāciju ieinteresētību, informēja LAF.

Augustā Rumpe izcīnīja augsto ceturto vietu pasaules junioru čempionātā.

Tikmēr sieviešu pārairu divnieku sacensībās Gabriela Lorenca un Ance Veļičko B finālā ar rezultātu astoņas minūtes un 16,12 sekundes finišēja sestajā vietā, meistarsacīkstes noslēdzot 12.pozīcijā 14 laivu konkurencē.