Soču olimpiskajos kalnos uzsnieg pirmais sniegs

Nedēļas nogalē pirmais sniegs uzsniga kalnos Soču apkaimē, kur februārī risināsies ziemas Olimpiskās spēles, vēstīja vietējie mediji. Olimpiādes rīkotāji gan ir pārliecināti, ka sacensības izdosies veiksmīgi aizvadīt neatkarīgi no laikapstākļu kaprīzēm.

Snigšanu meteorologi nedēļas nogalē fiksēja arī pie kalnu slēpošanas kūrorta "Roza Hutor" bāzes stacijas, kas izvietota 575 metrus virs jūras līmeņa. Olimpiskās kalnu slēpošanas trases ir izveidotas puskilometru augstāk.

Pirmais sniegs kalnu grēdu virsotnēs uzsniga jau septembra sākumā, savukārt 2400 metru augstumā sniega segas biezums pašlaik ir 60 centimetru. Krievijas Ārkārtas situāciju dienests aizvadītajās brīvdienās ieteica Soču iedzīvotājiem un viesiem atteikties no pārgājieniem kalnos iespējamu spēcīgu dubļu straumju dēļ.

Lai sagatavotos Soču olimpiskajām spēlēm un nodrošinātos pret nelabvēlīgiem laikapstākļiem, organizatori aprīlī pabeidza iekonservēt 450 000 kubikmetru sniega. Visu 2012./2013.gada sezonu sniegu ražoja 200 speciālu mašīnu, bet gatavās produkcijas noglabāšanā iesaistīja smago tehniku. Vairāk nekā 10 metru augstos sniega blāķus noenkuroja pie nogāzes un pārklāja ar siltumizolējošu materiālu.

Par olimpiskajām kalnu slēpošanas un snovborda sacensībām atbildīgais "Roza Hutor" olimpiskā objekta ģenerāldirektors Sergejs Bačins paskaidroja, ka Sočos darbojās Eiropā lielākā sniega ražošanas sistēma, un sacensības varēs aizvadīt arī tad, ja no debesīm nenokritīs neviena sniegpārsla.

Februārī sniega trūkuma dēļ Soču olimpisko spēļu objektos atcēla iepriekš ieplānotās pārbaudes sacensības paralēlajā slalomā snovbordā un slēpošanas sloupstailā. Lai nodrošinātos pret līdzīgām likstām ziemas Olimpiskajās spēlēs, organizatori nolēma sagatavoties, lai vajadzības gadījumā varētu paļauties uz pērno sniegu.

Pēc Krievijas Meteoroloģijas dienesta informācijas, februāra vidējā temperatūra Krasnaja Poļana meteostacijā ir plus viens grāds. Stacija ir izvietota 500 metru zemāk nekā kalnu slēpošanas trases.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti