Skatītāji sūkstās par olimpiskā hokeja translēšanas kvalitāti «Re:TV»

Hokeja tiešraides bezmaksas apraidē nodrošinātas, bet attēla kvalitāte - neapmierinoša. Tā Latvijas - Šveices izlases spēles pārraidē nācās konstatēt hokeja faniem, kam TV3 kanāls televizorā vairs nav pieejams. Pirms olimpiādes Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) un bezmaksas apraidi pametušais mediju koncerns „MTG” pēc ilgākas stīvēšanās panāca kompromisu, ka hokeja tiešraides retranslēs „Vidzemes televīzijas” kanālā „Re:TV”.

Miglains, graudains attēls, kvalitāte kā no 80.gadiem, nevar izsekot ripai - tādi komentāri par „Re:TV” pārraidīto pirmo olimpiskā hokeja tiešraidi sūkstījās sociālo tīklu lietotāji un citi skatītāji. Sūdzības pamanījis arī „Vidzemes televīzijas” valdes priekšsēdētājs Ingemārs Vekteris, kurš atzīst - attēla kvalitāte bija sliktāka nekā TV3. Retranslējot TV3 signālu bezmaksas virszemes apraidē, signāla tehniskas izmaiņas esot neizbēgamas.

„Tā kā šī programma tiek retranslēta, tas nozīmē, ka signāls faktiski tiek pārraidīts vēlreiz. Un lai kādas ir tehnoloģijas, tā ir, sarunvalodā runājot, kopija. Enkodējot materiālu caur iekārtām vēlreiz, attēla kvalitāte, iespējams, arī paliek nosacīti sliktāka,” skaidro Vekteris.

Tam piekrīt arī Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls. Viņš norāda - attēla kvalitātē nav vainojams pats „Re:TV”, bet gan viss process, kurā signāls vairākas reizes tiek pārveidots: „Lai [signālu] nodotu no vienas raidorganizācijas uz otru, teiksim, no „MTG” uz „Re:tv”, „MTG” vispirms to izdala no visas ciparu plūsmas, uztaisa par atsevišķu televīzijas signālu, un to pēc tam dod atpakaļ uz „Re:tv”, kurš to liek savā bezmaksas multipleksā.”

Sanāk signālu apstrādāt divreiz, un uz tā rēķina arī ir kvalitātes zudums,” skaidro Muuls.

„Vidzemes televīzijas” vadītājs Ingemārs Vekteris gan sola, ka tehniķi darīs visu, lai nākamajām spēlēm signāls būtu iespēju robežās labāks. „Pašlaik cilvēki Rīgā strādā, lai signālu pārbaudītu, vēlreiz izietu cauri tai ķēdei un saprastu, vai ir iespējams kaut kā pietuvināt šo attēlu oriģinālajai kvalitātei vai nē. Tik, cik fizika atļaus, tik mēs to visu novērsīsim,” sola Vekteris.

Salīdzinājumam TV3 translācijas attēls:

Vai šāda tiešraižu retranslācija sliktākā kvalitātē turpmāk būtu atbalstāma, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) varētu komentēt šīs dienas laikā. NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants Latvijas Radio rakstiski norādīja, ka kvalitātes problēmas padome pagaidām nav konstatējusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt