Panorāma

Atklāta izstāde „Dzintars laiku lokos"

Panorāma

Latvijas uzņēmumu «Cobook» nopērk amerikāņi

Vai redzēsim olimpisko hokeju?

Situācija ar olimpiskā hokeja pārraidīšanu – joprojām neskaidra

Trīs nedēļas pirms Ziemas olimpisko spēļu atklāšanas joprojām nav skaidrs, vai iespēja redzēt olimpisko hokeju tiks nodrošināta visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tiesības translēt hokeju no Sočiem mūsu valstī pēc konkursa tika piešķirtas kanālam TV3. Taču Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) uzskata, ka TV3 nav bezmaksas apraidē un, pēc Latvijas likumiem, kanāls nevar pārraidīt Olimpisko spēļu sacensības. Iespējams, skaidrība radīsies tuvākajā laikā, kad TV3 vadība tiksies ar NEPLP pārstāvjiem.

Kaut nelielai skaidrībai par olimpiskā hokeja translācijas likteni bija jābūt jau ceturtdien, kad uz NEPLP sēdi tika uzaicināti, bet neieradās televīzijas kanālā TV3 īpašnieku - uzņēmuma „MTG”. Līdz ar to neskaidrība tikai padziļinās.

NEPLP pārstāvji norāda, ka visas sarunas un diskusijas par hokeja translāciju notiek tikai elektroniski. Konkursa ceļā „MTG” ir saņēmis ekskluzīvas tiesības rādīt olimpiskās hokeja spēles Latvijas teritorijā, taču kanāls TV3, kurā tiešraides plānotas, ir maksas apraidē. Tas esot pretrunā ar Latvijas likumiem, jo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 27.pants nosaka, ka Latvijas sabiedrībai īpaši svarīgus notikumus, kādas ir arī olimpiskās spēles, pārraida tā, lai vismaz 95% Latvijas teritorijas iedzīvotāji varētu tiem sekot.

TV3 vadība iepriekš bija solījusi nodot tiesības radīt hokeja spēļu ierakstus bezmaksas apraidē esošajai Re:TV. Padomes pārstāvji gan tam nepiekrīt. „Mēs nevaram ar ierakstu apmierināties, jo uzskatām, ka likums ir traktējams tā, ka ieraksts tiešraides vietā. Tas nozīme ka valstij svarīgie notikumi ir jāpārada tiešraidē,” uzsver NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aija Dulevska.

Tikmēr plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants sarunā ar Latvijas Televīziju savos izteicienos bija skarbs – ja „MTG” translētu hokeju, tas varētu tikt uzskatīts par pārkāpumu un uzņēmums tiktu sodīts ar 1500 latiem.

„MTG” oficiālā pārstāve Marta Zandersone uzsvēra, ka jautājumu komentēt var tikai priekšniecība, taču tikties ar Latvijas Televīziju tai nav laika. Kā noskaidroja LTV, „MTG” vēl nav parakstījis līgumu ar kanālu „Re:TV” par hokeja spēļu pārraidi, jo vēl nav vienošanās. TV3 labprāt rādītu spēles tiešraidē, un Re:TV nodotu tiesības tikai ieraksta pārraidei, tikmēr Re:TV valde lika saprast, ka arī viņu kanāls cer uz tiešraidēm.  

“Panorāma” ir sazinājusies ar starptautisko organizāciju “Sportfive”, kurai Olimpiskā komiteja deleģējusi tiesības pārdot olimpiskā hokeja translācijas licenci. “Sportfive” pārstāvji gan aizbildinās ar konfidencialitāti un situāciju ar hokeja pārraidi Latvijā komentēt atsakās.

Tikmēr pie Olimpiskās komitejas un arī pie “Sportfive” oficiāli  vērsusies NEPLP ar lūgumu izskaidrot, vai bezmaksas apraidē neesošais kanāls TV3 ir tiesīgs pārraidīt spēles. Otrdien plānota vēl viena padomes tikšanās ar TV3 vadību, un, ja televīzijas pārstāvji ieradīsies, iespējams, radīsies kaut neliela skaidrība par hokeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt