Rīta Panorāma

Uļjana Semjonova: nebūs laika ēst, viss jāredz

Rīta Panorāma

Oskars Melbārdis dodas uz Sportajām spēlēm Sočos

Rīmenis: Sporta spēļu atklāšanas ceremonija ir noslēpums

Rīkotāji lielākajā noslēpumā tur olimpiskās uguns iedegšanu

Soču ziemas olimpisko spēļu atklāšanā būs iespēja katru no 88 dalībvalstīm redzēt no kosmosa, pastāstīja ceremonijas radošais direktors un scenārija autors Konstantīns Ernsts. Sportistu delegācijas stadionā parādīsies ļoti dinamiski, taču lielākais noslēpums pirms spēļu atklāšanas ir olimpiskās uguns iedegšana.

Olimpisko delegāciju ienākšanu stadionā Ernsts nosauca par vienu no garlaicīgākajiem brīžiem līdzšinējās atklāšanas ceremonijās, tādēļ Sočos ieplānota dinamiskāka kustība. Taču iespēja katras valsts līdzjutējiem redzēt savu komandu būs saglabāta.

"Dosim iespēju 88 valstu pilsoņiem redzēt, kā naktī viņu valsts izskatās no kosmosa," teica Ernsts. "Izveidojām speciālu grīdu, uz kuras projicējas Zemes attēls. Tā būs projekcija no kosmosa uz naksnīgo Zemi. Ik reizi, kad iznāks kādas valsts sportisti, Zeme pagriezīsies uz šīs valsts pusi un jūs it kā krītat uz šo valsti. Centrā atveras rāmis un sportisti iznāk no savas valsts sirds stadionā kā varoņi. Tā ir īsteni grieķiska olimpiska tradīcija," dažas ceremonijas nianses atklāja radošais direktors.

Muzikālais pamats ceremonijā būs mūsdienu mūzikas miksējumi un pēdējās desmitgades krievu dziesmu aranžējumi. Ernsts uzskata, ka ritmiskais pamats ļaus sportistiem pasākumā pašiem padejot, un atklāšana izvērtīsies dinamiska un interesanta. Olimpisko himnu atklāšanā dziedās operas dīva Anna Ņetrebko.

Jau vēstīts, ka olimpisko spēļu atklāšanas pasākums "Fišt" arēnā sāksies plkst. 18.14 pēc Latvijas laika.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Jaunākie
Interesanti