No olimpiskā ciemata padzen dopingu lietojušos sportistus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Dubultās pārbaudēs dopinga lietošanā pieķertajai vācu biatlonistei Evi Zahenbaherei - Šēlei,  pievienojusies arī Ukrainas distanču slēpotāja Marina Ļisogora un Itālijas bobslejists  Viljams Frulani. Sportistu rezultāti anulēti un viņi izslēgti no olimpiskā ciemata.

Biatloniste Evi Zahenbahere - Štēle, kura šajā olimpiādē izcīnījusi divas ceturtās vietas, savu vainu noliedz, apgalvojot, ka nav lietojusi neko aizliegtu. Iepriekšējās olimpiskajās  spēlēs viņa ieguvusi piecas medaļas, no tām divas - zelta. Par to, vai viņai šos titulus ļaus saglabāt, lems vēlāk. Tikmēr vācu mediji ziņo, ka dzimtenē policija jau veikusi kratīšanu viņas dzīvesvietā. 

"Es pašlaik izdzīvoju savu ļaunāko murgu. Es nevaru izsakidrot, no kurienes pozitīvie dopinga rezultāti ir radušies," saka Zahenbahere - Štēle, uzsverot, ka darīs visu iespējamo, lai atrisinātu šo lietu. 

Abi pārējie pieķertie sportisti ir mazāk slaveni un veiksmīgi savos sporta veidos. Bobslejists Viljams Frulani bija plānojis piedalīties bobsleja četrinieku sacensībās kā stūmējs, taču tagad viņam šīs sacensības un, iespējams, arī daudzas nākamās ies secen.

Tikmēr distanču slēpotāja Marina Ļisogora mediju uzmanību piesaistīja trešdien, kad  paziņoja, ka nepiedalīsies komandu sprinta sacensībās, jo Starptautiskā Olimpiskā komiteja liegusi viņai startēt ar melnu sēru lentīti. To viņa gribēja darīt, lai pieminētu Ukrainā bojā gājušos sadursmju laikā, taču SOK uzsvēra, ka nevēlas olimpiskās spēles politizēt. Tagad viņa pieķerta aizliegtā trimetazidīna lietošanā. Pati slēpotāja apgalvo, ka lietojusi medicīnisko preperātu, nezinot, ka tā sastāvā ir aizliegtā viela.

Par visu trīs sportistu tālāko likteni lems viņu valstu atbildīgās sporta organizācijas. Sočos kopumā veiktas 2453 dopinga pārbaudes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti