Melbārdis: Varam konkurēt ar labākajiem (papildināta)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Bobslejists Oskars Melbārdis pēc sešiem treniņbraucieniem pirms četrinieku sacensībām atzīst, ka latvieši var pilnvērtīgi konkurēt ar visiem labākajiem bobslejistiem. Vislabākie bijuši pirmie divi braucieni, kad arī uzrādīts labākais laiks trasē, pārējie četri bija lēnāki, taču arī labāko rezultātu vidū. Arī otrs Latvijas izlases pilots ar treniņbraucienu rezultātiem ir apmierināts. 

Kopumā abi Latvijas četrinieki – ar Oskaru Melbārdi un mazo Oskaru jeb Oskaru Ķibermani tieši pirms sacīkstēm trīs dienas izbraukuši 6 oficiālos treniņbraucienus. Te gan jāsaka, ka treniņbraucienos reti kurš demonstrē savas patiesās iespējas, reti kurš skrien ātrākos startus un arī virāžu izbraukšanā aizvien meklē labākos variantu, nevis brauc sacensību režīmā. Lai vai kā – ātrākie tomēr mēdz būt ātrāki un lēnākie lēnāki. Treniņbraucienu rezultāti Latvijas četriem kvartetiem svārstīgi - Melbārža četrinieks pirmajos divos treniņbraucienos bija pirmais, bet nākamajos divos 4., 3. Šodien viņam septītais un astotais laiks.

"Būtu labi, ja rēķinātos ar mums. Iepriekšējie treniņi pierādīja, ka varam konkurēt ar viņiem un izrādīt pretestību," pēc treniņbraucieniem atzina Melbārdis. 

Latvijas bobseljistiem ir ļoti labs starts un, ja paveiksies trasē, var cerēt arī uz labu finišu.

"Jāatpūšās, jāsakopo domas un rītdien jāiet iekšā ar pilnu sparu. Pārliecība man ir lielāka, nekā divniekos. Atliek tikai salikt visu kopā – startu, braukšanu, un tad būs labi,” optimistisks ir Melbārdis. 

Oskars Melbārdis pēc treniņbraucieniem
00:00 / 02:39
Lejuplādēt

Savukārt Oskara Ķibermaņa vadītais četrinieks treniņbraucienos pa trīs dienu laikā ieņēma 6., 7., pēc tam 16., 15, bet šodien 10. un 12. Vietu. Te var labi redzēt, ka vietu sadalījums treniņos katru dienu ir līdzīgs, jo arī starta secība katru dienu atšķirīga un tam ir nozīme. 

Tikmēr otrs Latvijas četrinieku pilots Oskars Ķibermanis atzīst, ka kopumā viņa starti bijuši pieņemami. Bijušas gan dažas kļūdas piektajā un septītajā virāžā. Galvenais būs stabili braucieni. Jautāts par to, kas satbilitātei ir pamatā, Ķibermanis atsmej: pieredze, kuras man vēl nav un droši vien tuvāko laiku nebūs. Bet centīsimies."

Ķibermanis pēc treniņbraucieniem četriniekos
00:00 / 01:09
Lejuplādēt

Jā, treniņu rezultātu tabulās redzam, ka mūsējie allaž ir augšgalā, bieži pat pirmie starta ieskrējiena ātrumā. Tas nav jaunums, taču arī ar to visu nevar teikt, ka tas liecina par kaut ko konkrētu, jo starts netiek skriets uz visiem 100 vai vairāk procentiem. 

Bet kā tad gājis konkurentiem treniņos? Pēdējos divos braucienos vācieši Arndts, Floršucs un Fridrihs līdzīgi kā mūsējie ir bijuši gan ātrākie, gan krietni aiz vai starp mūsējiem. Krievu vispirms jau Zubkova un Kasjanova četrinieki divos pēdējos treniņbraucienos nemaz nebrauca un ko gan viņiem tas mainītu, ja viņi šajā trasē veikuši desmitiem ja ne simtiem braucienu, atšķirībā no visiem citiem. Bet četros braucienos, neatkarīgi no starta secības, Zubkovs ir bijis vai nu pirmais vai otrais. Kasjanovs 10.,9. 6. un 4. …jeb pilnīgi vienmēr lēnāks nekā Oskars Melbārdis. Pēdējos treniņos gan nebrauca vēl vairākas komandas – tos par liekiem uzskatīja pa vienai Austrijas, Vācijas, Francijas un Nīderlandes kā arī jau minētās abas Krievijas ekipāžas. Lai vai kā – pretinieku kārtis atklāsies ne vēlāk kā pēc pirmā brauciena jau rīt. Mūsējiem, kā izskatās, nekādu papildus trumpju šobrīd īsti nav. Bet vismaz stiprās puses ir.

Šobrīd starta secība mūsējiem ir vidēji labvēlīga un nevar teikt, ka bezcerīga. Melbārdis kopā ar Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu startēs septītie, bet Ķibermanis kopa ar Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu par labu tiesu vēlāk – sešpadsmitie. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti