Latvijas snovbordisti cīnīsies par iespēju startēt Sočos

Latvijas snovborda frīstaila izlase izvirzīja sev mērķi 2013./2014.gada sezonā izcīnīt ceļazīmi uz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm, ceturtdien pavēstīja komandā. Lielākās cerības komandā saista ar izlases līderi Tomu Petruseviču.

Lai sagatavotos sezonā svarīgajiem startiem, Petrusevičs sestdien dosies uz treniņnometni Vistlerā, Kanādā. Treniņos Petrusevičs gatavosies diviem Pasaules kausa posmiem, kur labi rezultāti viņam nodrošinātu iespēju februārī doties uz Sočiem.

Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos pirmo reizi būs iekļauts sloupstails. Sacensībās sloupstailā snovbordists braucienā pār dažādiem snovparka elementiem - tramplīniem un slaidiem - ar lielu amplitūdu un augstvērtīgā stilā cenšas veikt tehniski sarežģītus trikus.

Citi Latvijas izlases dalībnieki Artūrs Cukunde un Artūrs Vasarājs trenera Ināra Bīrmaņa vadībā 3.janvārī mēros ceļu uz Liviņjo, Itālijā, lai sagatavotos Eiropas kausa izcīņas posmiem Portugālē un Čehijā, kā arī Pasaules kausa posmam Kreicbergā, Austrijā.

Snovborda izlases vadītājs Jānis Mellups uzsvēra, ka Latvijā nav augstu kalnu, toties ir liels potenciāls sloupstaila attīstībā, jo sportisti startē snovborda parkos un trasēs. "Mūsu sportistu panākumi liecina, ka nav nepieciešami augsti kalni, lai sasniegtu pirmās vietas Eiropas līmenī un Latvijai vēsturiskus panākumus. Šosezon mūsu mērķis ir dalība Pasaules kausa posmu sacensībās un ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos," pastāstīja Mellups.

Lai uzlabotu Latvijas snovbordistiem gatavošanās iespējas, rīkotāji rosināja atbalstītājus simboliskā akcijā iegādāties "Flatland Snowboard" T-kreklus veikalā "Boards.lv" vai "Bang Bang Shop". Katrs pirkums būs finansiāls ieguldījums izlases dalībnieku treniņnometnēm, ceļam un dzīvošanai kalnu bāzēs pirms sacensībām. Tas arī tiks uzskatīts par patriotisku atbalstu sportistiem.

Petrusevičs 2013. gada martā izcīnīja Eiropas kausu sloupstaila disciplīnā, savukārt Vasarājs ieguva 3. vietu Eiropas kausa sezonas kopvērtējumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti