Zināmi šīs sezonas Atlantijas okeāna viesuļvētru vārdi

Ik gadu 1. jūnijs iezīmē tropisko vētru sezonas sākumu Atlantijas okeānā un jau iepriekš ir sastādīts saraksts, kā vētras sauks šogad, informē ASV Nacionālā Okeānu un atmosfēras pārvaldes Viesuļvētru centrs.

Pērn Atlantijas okeānā izveidojās tikai 14 tropiskās vētras un divas viesuļvētras.

Pirmo šīs sezonas tropisko vētru sauks Atrurs, bet  kā sauks pēdējo nav zināms, jo katru gadu tropisko vētru skaits atšķiras un, iespējams, ka visi sarakstā esošie vārdi nemaz netiks «iztērēti». Taču gadījumā, ja vētru ir vairāk nekā sarakstā esošo vārdu, tad vētrām sāk secīgi likt grieķu alfabēta burtus - Alfa, Beta, Gamma un tā tālāk. Tas gan notiek reti, pēdējo reizi tā bija postošajā 2005. gada viesuļvētru sezonā, kad Atlantijas okeānā izveidojās 28 viesuļvētras un tika izmantoti septiņi grieķu alfabēta burti, lai apzīmētu vētras.

Vārdus viesuļvētrām dod kopš 1953. gada. Ir izveidoti seši saraksti ar vārdiem, katru gadu izmanto vienu un tie secīgi mainās. Piemēram, šī gada vārdu saraksts atkal tiks lietots 2019. gadā. Ja viesuļvētra ir sevišķi postoša, kā piemēram, 2005. gada vētras Katrīna un Rita, to izņem no saraksta un aizvieto ar citu vārdu.

Tropiskais ciklons kļūst par viesuļvētru, kad vidējais vēja ātrums tajā sasniedz 33 metrus sekundē, tad arī vētrai piešķir vārdu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti