Losandželosu satricina zemestrīce, izraisot nelielus postījumus

Losandželosas apkārtnē ASV piektdien notikusi zemestrīce ar stiprumu 5,1 magnitūda pēc Rihtera skalas, izraisot nelielus postījumus un liekot apturēt atrakcijas izklaides parkā "Disneyland", paziņoja ASV Ģeoloģijas dienests.

Ārkārtas situāciju dienesti informēja, ka saņēmuši izsaukumus par gāzes noplūdēm un ūdensvadu pārrāvumiem, bet daži iedzīvotāji paziņojuši par objektiem, kas nokrituši no sienām un plauktiem, tomēr informācija par cietušajiem nav saņemta.

Piesardzības pasākumu dēļ "Disneyland" slēdza atrakciju braucienus, vēstīja televīzijas kanāls "NBC4", bet mikroemuāru vietnes "Twitter" lietotāji informēja, ka daži cilvēki ir devušies prom no parka, kura preses dienests tūlītējus komentārus nesniedza.

Zemestrīces epicentrs atradās pie Alambras, kas atrodas apmēram 45 kilometru attālumā uz dienvidaustrumiem no Losandželosas centra. Satricinājums bija jūtams visā Losandželosas teritorijā, tostarp Holivudā. Zemestrīces hipocentrs atradās nepilna kilometra dziļumā.

Daudzviet iedarbojās automašīnu signalizācijas, bet Karbonas kanjonā noticis akmeņu nobrukums.

ASV rietumu štati atrodas uz tā sauktā Klusā okeāna Uguns gredzena, kas ir seismiski aktīva josla, kur bieži notiek zemestrīces. Uz šīs joslas atrodas arī Japāna, ko 2011.gada martā satricināja spēcīga zemestrīce, kas izraisīja cunami, prasot tūkstošiem cilvēku dzīvību.

Seismologi lēš, ka tuvāko 30 gadu laikā Kalifornijā par 99% ir iespējama zemestrīce, kas izraisīs plašus postījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti