23. marts - Pasaules meteoroloģijas diena

23. martā pasaulē ik gadu atzīmē Pasaules meteoroloģijas dienu. Šogad tās devīze «Laika apstākļu monitorings dzīvības un īpašuma pasargāšanai».

Pasaules Meteoroloģijas organizācija šogad atzīmē 50. gadadienu kopš programmas „Pasaules laika apstākļu monitorings” (World Weather Wach) izveides. Tādēļ Pasaules meteoroloģijas dienas devīze un temats šogad ir „Laika apstākļu monitorings dzīvības un īpašuma pasargāšanai”. Šī globālā monitoringa programma tika izveidota 1963. gadā un kļuva par vienu no stūrakmeņiem atmosfēras zinātņu un meteoroloģisko dienestu attīstībā.

Šogad Pasaules meteoroloģijas dienā tiek aktualizēta nacionālo meteoroloģijas un hidroloģijas dienestu kritiskā loma strādājot nepārtrauktā 24/7 režīmā, lai pasargātu sabiedrību no nelaimēm, ko nes plūdi, tropiskie cikloni, sausums vai citas ekstremālas laika apstākļu izmaiņas. Galvenās Pasaules laika apstākļu monitoringa programmas komponentes ir: Globālā novērojumu sistēma (the Global Observing System), Globālā telekomunikāciju sistēma (the Global Telecommunications System) un Globālā datu apstrādes un prognozēšanas sistēma (the Global Data Processing and Forecasting System).

Attīstoties jaunām novērojumu un laika apstākļu modelēšanas tehnoloģijām, palielinās zinātnieku izpratne par Zemes klimatu un laika apstākļiem. Tā rezultātā šodien piecu dienu laika apstākļu prognoze attaisnojas tāpat kā divu dienu laika apstākļu prognozes attaisnojās pirms 25 gadiem. Meteorologi un klimata pētnieki ir aizsākuši sezonālo un vēl ilgāka termiņa prognožu gatavošanu, pamazām nojaucot robežu starp laika apstākļu un klimata prognozēšanu. Attīstās vienota laika apstākļu un klimata prognozēšanas sistēma, kas nākotnē spētu apmierināt aizvien pieaugošo pieprasījumu pēc šīs informācijas.

Pasaules meteoroloģijas diena ik gadu tiek svinēta 23. martā, kad 1950. gadā tika dibināta Pasaules Meteoroloģijas organizācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti