Video: Daugavā pie Rīgas sāk iziet ledus

Piektdien Daugavā pie Rīgas sācis iet ledus.

Vēl ceturtdien Daugavu klāja vienlaidus ledus sega, tikai vietām bija vaļumjoslas, taču piektdien ledus izkustējās un upe jau daļēji ir brīva no ledus.

Piektdien ledus sakustējies arī citās Latvijas upēs - Mēmelē un Dubnā.

Jau vētīts, ka pie Vitebskas pa nakti ledus ir sakustējies un ūdens līmenis tur ceļas straujāk nekā Latvijas teritorijā. Aizvadītajā diennaktī pieaugums bijis par 25-37 centimetriem, kas gan joprojām nav uzskatāms par ļoti strauju.

Latvijas teritorijā Daugavā ledus vēl ir nekustīgs, tomēr daudzviet izveidojušās ūdens vaļumjoslas vai arī ūdens ir uzplūdis virs ledus.

Ledus sakustēšanās fiksēta Daugavas pietekā Dubnā, kā arī Lielupes pietekā Mēmelē.

Ventā pie Kuldīgas upe ir brīva no ledus, bet Gaujā pie Siguldas, Aiviekstē pie Lubānas, Amatā pie Melturiem un Salacā pie Lagastes ledus palicis tikai gar krastiem. Tas gan nenozīmē, ka ledus upēs ir izgājis. LVĢMC nav informācijas par situāciju tālāk no novērošanas posteņiem.

Latvijas upēs ūdenslīmeņa kāpums vēl ir neliels - aizvadītajā diennaktī par 5-25 centimetriem.

LVĢMC analizē jaunāko informāciju un pēcpusdienā izplatīs jaunāko prognozi, kas, visticamāk, atšķirsies no iepriekšējām, kurās paredzēja, ka ledus Daugavā sāks iet tikai nākamnedēļ, iespējams pat nedēļas beigās.

Tā kā parasti ledus no Daugavā sākumā iziet Latvijas teritorijā un tikai tad pieplūst ledus gabali un kušanas ūdeņi no Baltkrievijas, šī brīža situācija rada lielākus plūdu draudus Daugavas krastiem Latvijā.

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti