VIDEO: Ceturtdienas vakarā Latvijā iespējama vētra

Ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu Latvijā iespējama vētra, liecina jaunākās prognozes.

Spēcīgākais vējš gaidāms jūras piekrastē Kurzemē, kur brāzmas var sasniegt 25-30 metrus sekundē (m/s), bet iekšzemes novados līdz 20-25 m/s. Jāatgādina, ka no jūras attālākos novados brāzmas virs 20 m/s nes postījumus - lauž koku zarus un kokus, jārēķinās ar pārrāvumiem elektrolīnijās. Saskaņā ar šī brīža prognozēm, visvairāk postījumu sagaidāmi Zemgalē un Latgalē.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC) paziņojumā teikts, ka spēcīgākās vēja brāzmas gaidāmas ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu, kad gan Baltijas jūrā, gan Kurzemē jūras piekrastē brāzmas sasniegs 25-29 m/s, bet Baltijas jūras dienvidu daļā pārsniegs pat 30 m/s. Savukārt Latvijas teritorijas lielākajā daļā vēja brāzmas gaidāmas 20-23 m/s. Līdzšinējā prognožu informācija liecina, ka vislielākā vēja ietekme gaidāma valsts dienvidu daļā. Jābūt gataviem, ka nolauzti koki, nenostiprināti priekšmeti vai atlūzas var radīt bojājumus un postījumus. Iespējami elektroapgādes traucējumi.

Viļņu augstums Baltijas jūrā sasniegs 3-5,5 metrus, bet Rīgas līcī 1,5-2,5 metrus. Stiprā vēja ietekmē gaidāma arī ūdens līmeņa paaugstināšanās piekrastes rajonos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti