Panorāma

Gaismas pilī rosās lasītāji

Panorāma

ZZS vēl joprojām bez premjera kandidāta

Jauns karstuma rekords Latvijas vēsturē

Ventspils ostā pārspēts Latvijas absolūtais karstuma rekords

Svētdienas pēcpusdienā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Ventspils novērojumu stacijā, kas atrodas ostā, gaisa temperatūra pakāpās vismaz līdz +36,7 grādiem.

Tā ir augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta valsts vēsturē. Iepriekšējais oficiālais karstuma rekords bija +36,4 grādi 1943.gada 4.augustā Daugavpils pilsētā.

Līdzīgi kā vecais rekords, arī jaunais reģistrēts vietā, kur gaisa temperatūru paaugstina pilsētas vide. Pūšot austrumu vējam, Ventspils pilsētā uzkarsušais gaiss tiek aiznests uz ostu, kur tuvējās ēkas, akmeņi un laukumi gaisu sakarsē vēl vairāk.

Lielākā daļa meteostaciju atrodas ārpus pilsētu blīvās apbūves, lai urbānā vide neietekmētu rādījumus, tādēļ tajās izmērītā gaisa temperatūra ir zemāka nekā pilsētu ielās.

Tomēr svētdien rekordaugsta gaisa temperatūra reģistrēta ne tikai Ventspils ostā, bet arī citviet Kurzemes rietumu piekrastē, tai skaitā Ventspils lidostā un Pāvilostā gaiss sakarsa līdz +35 grādiem, Nīcas un Rucavas novadā - līdz +36 grādiem.

Dienvidkurzemes piekrastē augstākā gaisa temperatūra reģistrēta agrā pēcpusdienā; vēlāk, sarodoties mākoņiem un vējam iegriežoties no jūras, gaiss kļuva nedaudz vēsāks.

Arī pirmdien gaisa temperatūra Kurzemē sasniegs +36 grādus, prognozē sinoptiķi.

Saistītie raksti
3 komentāri
niko
man arī ir ķīniešu termometrs
Sintija
Hah.. Daugavpilī bija 38,3 un es pilnīgi neko nesaku :D Pārspēts rekords :D Un tas bija tikai ēnā :D
papīrz
Manaa seetaa bija +38
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti