Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Brici

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu no Latvijas reģionu apvienības – Mārtiņu Šicu.

Intervija ar Artūru Manguli

Ūdens līmenis Ogrē mazliet krities; krasti joprojām applūduši

Aizvadītajā naktī ūdens līmenis Ogrē krities, taču upes krasti joprojām ir applūduši, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Ceturtdienas pēcpusdienā ūdens līmenis bija pakāpies līdz 317 centimetriem virs nulles atzīmes, bet nakts gaitā tas bija svārstīgs, īsi pirms pusnakts sasniedzot 230 centimetru, tomēr no rīta kritās, un plkst. 5 tas bija 265 centimetrus virs stacijas nulles atzīmes.

Prognozes liecina, ka ūdens līmenis tuvākajās dienās būs mainīgs, brīžiem varētu kāpt, tomēr sevišķi augstāks par ceturtdien sasniegt atzīmi tas nebūs, jo nedēļas nogalē kļūs mazliet vēsāks, bet nākamnedēļ iestāsies stabils sals.

Ledus sastrēgums neizkustēsies, bet sasals no jauna, tādēļ draudīga situācija veidosies nākamajā atkusnī.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” apstiprināja, ka, salīdzinājumā ar ceturtdienu, situācija Ogrē ir krietni uzlabojusies un vairs praktiski nav applūdusi neviena māja.

Taujāts par risinājumu plūdu draudu novēršanai, Mangulis norādīja uz nepieciešamību stiprināt krastus: „Jauno dambi uzceļo, parādās problēmas citur. Upe meklē citu vājāko vietu, kur lauzties. Man šķiet, ka nākotnē būs visi krasti jānostiprina ar šādiem dambjiem. Domāju – tie ir miljoni."

Pašlaik notiek pārrunas saistībā ar projekta izstrāde saistībā ar Ogres upes izteku Daugavā. „Kad atrisināsies tas moments, varbūt arī mazliet vienkāršāk būs un nebūs jāiespringst uz pārējiem darbiem. Tas pasākums varētu izmaksāt ap trim miljoniem,” stāstīja Ogres novada priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti