Ūdens līmenis Daugavā turpina celties; citās upēs pakāpeniski pazeminās

Ūdens līmenis Daugavā aizvadītajā diennaktī turpināja celties, bet citās upes tas pazeminājās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.  

Aizvadītajā diennaktī Daugavā ūdens līmenis paaugstinājās par 6 līdz 148 centimetriem, visstraujāk ūdens līmenis paaugstinājās pie Polockas.

Ūdens līmenis paaugstinājās Aiviekstē par 1 - 18 centimetriem, Ogrē pie Lielpēčiem par 9 centimetriem, bet pie Ogres pazeminājās par 59 centimetriem.

Vēlāk Ogrē ūdens līmenis atsāka paaugstināties, sasniedzot palieņu applūšanas līmeni.

Ūdens līmenis pazeminājās Lielajā un Mazajā Juglā par 24-31 centimetru. Daugavas baseina mazajās upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 8-16 centimetriem.

Salacā pie Mazsalacas ūdens līmenis paaugstinājās par 11 centimetriem, bet pie Lagastes pazeminājās par 3 centimetriem. Salacas pietekās Rūjā un Sedā ūdens līmenis paaugstinājās par 3 centimetriem.

Gaujā no Velēnas līdz Valmierai ūdens līmenis paaugstinājās par 1-6 centimetriem, bet no Siguldas līdz Carnikavai pazeminājās par vienu centimetru.

Ūdens līmenis nedaudz paaugstinājās Tirzā un Palsā par vienu centimetru, savukārt Vaidavā un Apē pazeminājās par 2-8 centimetriem.

Lielupē pie Mežotnes un Slokas ūdens līmenis paaugstinājās par 4-10 centimetriem, bet posmā Staļģene-Kalnciems pazeminājās par 1-22 centimetriem. Lielupes baseina upēs novērotas ūdens līmeņa svārstības, ūdens līmenis pazeminājās Mēmelē, Viesītē un Bērzē par 2-12 centimetriem, bet paaugstinājās Misā, Svētē un Tērvetē par 6-13 centimetriem. Kurzemes upēs ūdens līmenis pazeminājās par 2-42 centimetriem.

Palieņu applūšanas līmeņi sasniegti Daugavā pie Zeļķiem, Aiviekstē pie Lubānas un Aiviekstes HES, Lielupē pie Mežotnes.

Daugavā joprojām ir ledus sega, ledus sega ar lāsmeņiem vai torosiem, daudzviet arī ūdens uz ledus un piekrastes vaļumjoslas. Atsevišķos Daugavas posmos - Vitebskā, Polockā, Piedrujā un Krāslavā - novērota reta līdz vidēja ledus iešana. Daugavā pie Jēkabpils pakāpeniski kūst ledus sega.

Tuvākajās dienās Daugavā turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās, kā arī ledus segas kušana un uzlūšana.  

 Ūdens līmenis Gaujā paaugstināsies, bet pietekās galvenokārt pazemināsies, atsevišķos posmos svārstīsies. Lielupē posmā Mežotne – Jelgava ūdens līmenis pakāpeniski pazemināsies, bet posmā Kalnciems-Sloka paaugstināsies. Ventas baseina upēs un Baltijas jūras piekrastes mazajās upēs ūdens līmenis galvenokārt pazemināsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti