Tuvākajās dienās strauji iesils ūdeņi; būs augsts ultravioletais starojums

Tuvākajās dienās, paaugstinoties gaisa temperatūrai, iesils arī ūdeņi upēs, ezeros un jūrā, taču atpūtniekiem jābūt piesardzīgiem augsta ultravioletā starojuma dēļ.

Ūdens temperatūra Rīgas peldvietās ir 16...20 grādu robežās. Siltākais ūdens, kā ierasts, ir Bābelīša ezerā, kur tā temperatūra sasniedz 20 grādus, bet Daugavā pie Rumbulas un Ķīpsalas 17 grādi, vēl par grādu vēsāks ūdens ir Vakarbuļļos, Daugavgrīvā un Vecāķu pludmalē.

Jūrmalā, Majoros, ūdens ir 15 grādus silts, Liepājā, Ventspilī un Saulkrastos ūdens temperatūra sasniedz 17...18 grādus, citviet jūras piekrastē pārsvarā 15...17 grādi.

Latvijas lielākajās upēs, ezeros ūdens temperatūra ir 16...19 grādu robežās, bet mazākās, straujākās upītēs, īpaši tajās, kas tek caur mežainiem apvidiem, ūdens ir mazliet vēsāks.

Tuvākajās dienās laiks Latvijā kļūs siltāks – Līgo dienā gaisa temperatūra sasniegs 22...26 grādus, bet Jāņos vietām līdz 28 grādiem. Brīvdienās pēc svētkiem maksimālā temperatūra dažviet sasniegs 30 grādus, tādēļ strauji kļūs siltāki arī ūdeņi.

Ap vasaras saulgriežiem vienmēr ir arī augsts ultravioletais starojums.

Tuvākajās dienās mazliet samazināsies ozona slāņa biezums virs Latvijas, tādēļ ultravioletais starojums būs sevišķi intensīvs.

Ozona slāņa biezums saruks līdz 310-320 Dobsona vienībām, kas joprojām ir normas robežās, tomēr mazāk nekā iepriekšējās dienās.

Ultravioletā starojuma intensitāte dienas vidū būs ap 7. līmeni, kas vērtējams kā augsts. Cilvēkiem, kam ir jutīga āda un kas šovasar maz bijuši saulē, jābūt īpaši piesardzīgiem, jo apdegumus dienas vidū var gūt pat 10-20 minūšu laikā.

Jāņem vērā, ka pludmalē ultravioletais starojums, ko saņem cilvēks, ir vēl par 20-30% lielāks, jo ūdens un smiltis to labi atstaro.

Tāpat jāatceras par piesardzību peldoties. Bērnus nedrīkst atstāt bez uzraudzības, jāizvairās peldēties nepazīstamās vietās un vienatnē. Neapvienot alkohola lietošanu ar peldēm.

Līdz ar Jāņiem sāksies karsts laiks, kad arī jāizvairās no ilgstošas atrašanās un fiziskas piepūles tiešos saules staros. Jāpieskata, lai bērni vai veci cilvēki netiek pakļauti pārkaršanai, jādzer daudz ūdens un nedrīkst arī aizmirst par mājdzīvnieku labsajūtu – jānodrošina ēna un brīvi pieejams ūdens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt