Spēcīgi negaisi skāruši Latgali; dienā vairāk līs citos reģionos

Jau otrdienas vakarā vairākus Latgales un Vidzemes austrumu daļas novadus skāra pērkona negaisi, vietām atnesot stipru lietu, bet agrā trešdienas rītā jauni lietusgāžu mākoņi pārņēmuši lielu daļu Latgales, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Zibeņošana 13. septembra rītā

No otrdienas vakara līdz trešdienas rītam plkst. 5 nokrišņu daudzums Alūksnē, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī un Jēkabpilī bijis 16-24 litri uz kvadrātmetru, kas ir 25-35 procenti no mēneša normas. LVĢMC jau otrdienas vakarā brīdināja, ka lietus vietām var izraisīt zemāko vietu applūšanu un ūdens līmeņa paaugstināšanos upēs.

Dienā debesis palaiakm skaidrosies un uzspīdēs saule. Latgalē negaisi rimsies jau rīta stundās, un dienas gaitā šajā reģionā līs maz, bet citviet Latvijā daudzviet gaidāmas īslaicīgas lietusgāzes, vietām ar pērkona negaisu.

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš. Vakarā Liepājas pusē tas sāks pastiprināties, brāzmās sasniedzot 10-13 metrus sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra +14..+19 grādi.

Rīgā brīžiem saule, brīžiem lietus, iespējams arī pērkona negaiss. Lēns dienvidrietumu, dienvidu vējš. Maksimālā gaisa temperatūra ap +18 grādiem.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti