Šonedēļ kļūs vēsāks, vējaināks, brīžiem līs

Šonedēļ laiks Latvijā kļūs rudenīgāks - temperatūra pazemināsies, bieži būs vējains, liecina prognozes.

Pēc pirmdienas, kad temperatūra vietām vēl sasniegs +25 grādus, turpmāk kļūs vēsāks un pēcpusdienās lielākoties būs +15..+20 grādi, otrdien valsts austrumos līdz +22 grādiem. Naktīs temperatūra būs mainīgāka, atkarībā no mākoņu daudzuma. Siltākā nakts būs uz trešdienu, kad gaidāms brāzmains vējš un lietus, temperatūra noslīdēs tikai līdz +12..+17 grādiem, bet nedēļas nogalē naktis būs dzestrākas, gaisam atdziestot līdz +7..+12 grādiem, vietām tikai +4..+6 grādi.

Otrdien un trešdien daudzviet gaidāms lietus, bet nedēļas otrajā pusē līs tikai vietām, lielākajā valsts daļā dienas paies bez nokrišņiem.

Valdošie šonedēļ būs dienvidrietumu, rietumu vēji, kas ievērojami pastiprināsies otrdienas vakarā un trešdien, piekrastē brāzmās sasniedzot 15-19 metrus sekundē. Savukārt nedēļas nogalē vējš būs lēnāks, tādēļ naktīs un no rītiem daudzviet veidosies bieza migla.

Šonedēļ visā Latvijā, izņemot atsevišķas vietas piekrastē, iestāsies meteoroloģiskais rudens, jo vidējā diennakts temperatūra stabili pazemināsies zem +15 grādiem. Lielākajā Latvijas daļā šī vasara ilgusi vairāk nekā četrus mēnešus, visgarākā tā bijusi Rīgā, kur šī ir jau 127. vasaras diena un tik gara vasara Rīgā ir pirmo reizi kopš veic meteoroloģiskos novērojumus.

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti