Šī gada sākums bijis otrs siltākais Latvijas vēsturē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Janvāra pirmās desmit dienas bijis otrs siltākais gada sākums Latvijas vēsturē, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 

Ar dekādes vidējo gaisa temperatūru +2,9 grādi, kas ir 7 grādus virs ilggadīgās normas, šī gada pirmā dekāde bija otrā siltākā janvāra pirmā dekāde Latvijā. Vissiltākajā - 2007. gada janvāra pirmajā dekādē - vidējā gaisa temperatūra bija +4,5 grādi, bet gandrīz tikpat silts kā šogad bija 2005. gada janvāra piprmajās desmit dienās.

2014. gada pirmajā dekādē diennakts vidējā gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstinājās no -0,9 grādiem 1. janvārī līdz +6,5 grādiem perioda vissiltākajā dienā  - 8. janvārī. Visas diennaktis no 6. līdz 10. janvārim bija siltāko atbilstošo datumu dienu pirmajā pieciniekā visu meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Diennakts maksimālā gaisa temperatūra visaugstāk – līdz +6..+8 grādiem pakāpās 7. un 8. janvārī. Tomēr neparasti siltās 2005. un 2007. gadu janvāra pirmās 10 dienas diennakšu ilggadīgo maksimālo gaisa temperatūru „latiņu” bija pacēlušas visai augstu. Tādēļ šogad janvāra pirmajā dekādē jaunu siltuma rekordu bija maz - tikai 7. janvārī vietām Austrumlatvijā. Neparasti siltas bija arī naktis, piemēram, naktī uz 8. janvāri nebija vēsāks par +4,5..+6,6 grādiem.

Dekādes nokrišņu daudzums visā Latvijā bija lielāks par normu, vidēji 187 procenti no tās.  Aktīvam ciklonam šķērsojot Latviju, visvairāk nokrišņu – 46 procenti no visā dekādē izkritušā nokrišņu  daudzuma -  bija 10. janvārī. Rucavā, Stendē, Salacgrīvā, Priekuļos un Skrīveros šīs diennakts nokrišņu daudzums bija lielāks par visas dekādes nokrišņu normu.  

Vietām intensīvo lietu 10. janvārī pavadīja arī visstiprākais šajā dekādē vējš, kurš brāzmās vislielāko ātrumu sasniedza Liepājas ostā – 25 metrus sekundē.

9. janvārī Alūksnē tika novērots pērkona negaiss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti