Sausā laika dēļ daudzās upēs ūdens līmenis sasniedzis gada minimumu; turpina pazemināties

Sausā laika dēļ daudzās Latvijas upēs ūdens līmenis ir zemākais šogad, turklāt tas ir arī zemāks nekā pagājušās vasaras minimālās atzīmes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Piemēram, Gaujas augštecē hidroloģisko novērojumu stacijā Velēna ūdens līmenis ir 85 centimetri virs stacijas nulles atzīmes. Pērn tas bija vasaras minimums, taču šogad upē ūdens līmenis vēl turpina pazemināties. Lielupes pietekā Misā ūdens līmenis ir par aptuveni pieciem centimetriem zemāks nekā pagājušā gada zemākā atzīme.

Arī ūdens tūristu iecienītajā Salacā līmenis ir zems, tikai par aptuveni desmit centimetriem atpaliekot no pērnā minimuma rekorda. Arī Tirzā ūdens līmenis jau par dažiem centimetriem zemāks nekā pagājušās vasaras rekords.

Sausuma dēļ zems ūdens līmenis arī lielajās upēs. Dažos Ventas posmos līmenis ir pazeminājies zem pagājušā gada minimuma atzīmes, tāpat pagājušā gada rekords pārspēts Ogrē. Vienīgi Lielupē situācija ir mazliet labāka, jo Lietuvas daļā, kur atrodas upes baseins, ir lijis vairāk.

Prognozes liecina, ka plašas lietavas Latvijā vēl ilgi nav gaidāmas. Nedēļas nogalē lokālas pērkona lietusgāzes lielāka iespēja sagaidīt Latgalē un Zemgalē, tomēr tie būs lokāli un kopumā upēm būtisku ūdens līmeņa paaugstinājumu nedos.

Tālākas prognozes liecina, ka sausums Latvijā turpināsies arī nākamnedēļ.

Ja vēl pirms dažām dienām ilgtermiņa prognozes uzrādīja, ka nākamnedēļ Latvijā varētu iestāties vēsāks un lietaināks laiks, tad nu tās atkal visai viennozīmīgi vēsta par sausu un siltu, dažās dienās karstu laiku.

Saskaņā ar "Global Forecas System" ilgtermiņa prognozi, lietaināks laiks Latvijā gaidāms tikai pēc 20. jūlija.

Ūdens temperatūra Latgales upēs un Zemgales upēs ir +21..+24 grādi, Vidzemes upēs +18..+21 grāds, Amatā vēsāks - +16 grādi, Kurzemes upēs +18..+21 grāds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti