Sagaidāms, ka 29.-31.maijā ultravioletā radiācija nedaudz saruks, jo pieaugs ozona daudzums stratosfērā, bet jūnija sākumā tā atkal pieaugs.
Cilvēki ar jutīgu ādu, ja netiek ievērota nekāda piesardzība, dienas vidū saulē var apdegt 15-20 minūtēs. Uzturoties saulē, ieteicams nēsāt galvassegu, saulesbrilles un aizsargājošu apģērbu vai lietot aizsargkrēmu. Laikā no plkst.11 līdz plkst.16 nav ieteicams ilgstoši uzturēties tiešos saules staros.
Par sauļošanās riskiem Eiromelanomas dienā atgādināja Veselības ministrs Guntis Belēvičs. "Mums kā ziemeļu tautai, kam saulaino dienu skaits ir nepietiekams, saules ietekmi gribas izbaudīt pēc iespējas vairāk. Tas var radīt negatīvas sekas gaidītā prieka vietā," viņš sacīja.
"Ultravioletā starojuma ietekmē āda ātrāk noveco, tā zaudē elastību un ievērojami palielinās risks saslimt ar ādas vēzi. Šīs izmaiņas notiek ļoti lēni, un riskus jauni cilvēki nenovērtē pienācīgi, bet, kad izmaiņas liek par sevi manīt, ir jau par vēlu. Tādēļ Veselības ministrija iesaka mērenību arī saules baudīšanā. Īpaši no tās pārmērīgas ietekmes jāpasargā bērni, kuru āda vēl nav nobriedusi," uzsvēra ministrs.
Vislielākais starojums zemi sasniegs laikā, kad Saule atradīsies visaugstāk, - dienas vidū vasaras pirmajā pusē.