Panorāma

Brīdina par sociālo mediju negatīvo ietekmi

Panorāma

Steidz iesniegt ienākumu deklarācijas

Vai Latvijā ir dabas katastrofa?

Satelītattēls: Lauki daudzviet joprojām applūduši

Daudzviet Kurzemē lauki joprojām ir zem ūdens, bet Zemgalē, kur nokrišņu bijis krietni mazāk, lauki ir pārmitri, liecina šodien uzņemtais "Sentinel-1" satelīta radara attēls.

Ar zilo krāsu apzīmētas ūdens klātās teritorijas, bet gaiši zilie un violetie toņi - pārmitras augsnes

Sevišķi plašas teritorijas ūdens klāj Ventspils novadā Užavas upes baseinā, tāpat Kurzemes dienvidrietumos Liepājas pusē, taču applūduši lauki un pļavas ir arī citur Kurzemē.

Zemgalē, kur nokrišņu bijis krietni mazāk, lauki tāpat ir pārmitri, tomēr ne applūduši.

Nokrišņu daudzums no 2017. gada 1. janvāra līdz 28. decembrim

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija liecina, ka nokrišņu daudzums lielākajā Latvijas daļā šogad bijis krietni lielāks par normu, tomēr ir reģioni, kur situāciju par ārkārtēju saukt nevar. Piemēram, dažos Zemgales un Ziemeļvidzemes novados nokrišņu daudzums šogad ir pat mazāks par klimatisko normu.

Vasaras nogales un rudens lietavas visvairāk skārušas Latgali, Vidzemes augstieni un jūras piekrasti Kurzemē, kur nokrišņu daudzums sasniedzi 900-1000 litru uz kvadrātmetru, un tas ir par aptuveni 20-40 procentiem vairāk nekā parasti, turklāt situāciju sliktāku padarījis tas, ka gada pirmajā pusē nokrišņu daudzums bija ap normu, bet stipras lietavas sākās vasaras beigās un rudenī, kad iztvaikošana kļūst arvien vājāka. Ieplakās uzkrājas ūdens, kur tam vienīgā iespēja aizplūst ir pa ar gruntsūdeņiem, taču to līmenis arī ir augsts.

Tomēr daudzviet Zemgalē un Vidzemes ziemeļos situāciju par neparastu nosaukt grūti, jo tur vairākus novadus nopietnas lietavas skāra tikai septembrī, bet oktobrī un novembrī nokrišņu bijis pat mazāk par normu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti