Satelītattēli: ledus sastrēgums stiepjas no Daugavpils līdz Pļaviņām; applūst jaunas teritorijas

Ledus sastrēgumi Daugavā izveidojušies vairāku desmitu kilometru garumā posmā no Daugavpils līdz Pļaviņu HES ūdenskrātuvei, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) publicētie Eiropas Kosmosa aģentūras pavadoņa "Sentinel-1" uzņemtie attēli.

Vakar uzņemtajos satelītattēlos redzams, ka no Daugavpils līdz Pļaviņu HES ūdenskrātuvei ir atsevišķi posmi, kas ir brīvi no ledus, bet vairāki ledus sastrēgumi stiepjas daudzu kilometru garumā.

Daugavas palu ūdeņi noplūduši Dvietes upes palienēs, kā norāda speciālisti, ja tā nenotiktu, pali lejpus Vaikuļāniem Daugavas krastos būtu ievērojami lielāki.

LVĢMC arī informē, ka ledus sastrēgumi pamazām kustās uz priekšu, taču pagaidām tas notiek lēni.

Ūdens līmenis Daugavā posmā no Baltkrievijas robežas līdz Pļaviņu ūdenskrātuvei aizvadītajā diennaktī bijis svārstīgs, brīžiem ceļoties un brīžiem kāpjot vidēji par 10-30 centimetriem, taču pie Vaikuļāniem, kur jau vakar applūda ceļi un apdzīvotas vietas, ūdens līmenis ir lēni, bet stabili turpinājis kāpt.

Daugavpilī paplašinājušās applūdušās teritorijas

Aģentūra LETA ziņo, ka Daugavpils novadā paplašinājušās applūdušās teritorijas.

Ledus sablīvējums Daugavā lejpus Nīcgalei šonakt nav pārrauts. Ūdens līmenis upē pamazām turpina celties, dārzkopības kooperatīvos "Ļubasti" un "Maļutki" sākušas applūst vasarnīcas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts, salīdzinot ar vakardienu, situācija Daugavpils apkaimē nav būtiski mainījusies. Ūdens līmenis pamazām turpina celties, ledus sablīvējumi lejpus Nīcgales pagaidām nav izkustējušies, dārzkopības kooperatīvos sākušas applūst dārza mājiņas.

Aizbalts prognozēja, ka palu laikā "Ļubastos" un "Maļutkos" applūdīšot līdz pat 80% vasarnīcu. Tā kā tas notiekot regulāri, cilvēki, kas mitinās applūstošajās mājās, tam ir gatavi un parasti palu laikā pārceļoties uz dzīvi citviet.

Šobrīd situācija ir kā palu laikā un katastrofālas situācijas uz doto brīdi nav,

Latvijas Radio norādīja Aizbalts.

Aleksandrs Aizbalts: Šobrīd situācija ir kā palu laikā

  Šorīt ūdens līmenis Daugavā Daugavpils apkaimē bija 6,24 metri, kas ir gandrīz par pusmetru zemāk nekā vakar no rīta, kad tas bija sasniedzis 6,7 metru atzīmi, un pamazām turpina celties.

  Patlaban visi Daugavpils novadā applūstošo teritoriju tuvumā dzīvojošie cilvēki ir brīdināti par palu draudiem, bet visi atbildīgie dienesti vajadzības gadījumā ir gatavi rīkoties.

  Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks pauda cerību, ka tik augstu kā 2013.gadā, kad ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils bīstami pietuvojās astoņu metru atzīmei, sasniedzot 7,94 metrus, tomēr nepacelsies.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Laika ziņas
  Laika ziņas
  Jaunākie
  Interesanti