Rīga par mata tiesu izsprukusi no sniega stihijas

Vidzemes dienvidrietumu un dienvidu daļā jau diennakti ar nelieliem pārtraukumiem snieg, turklāt brīžiem stipri, liecina meteoroloģiskā informācija.

Ādažu, Garkalnes, Carnikavas un Ropažu novadā snigšana aizvadītajā diennaktī bijusi visspēcīgākā, bet brīžiem sniega mākoņu josla skar arī Saulkrastu, Sējas, Krimuldas, Siguldas, kā arī Inčukalna un Ogres novadu. 

Šorīt mākoņu josla iestiepās vēl tālāk iekšzemē, sasniedzot Kokneses, Pļaviņu un Jēkabpils apkaimi, daži sniega mākoņi tikuši līdz pat Daugavpils novadam. 

Tikai veiksmīgas sakritības dēļ ilgstošā snigšana nav skārusi Rīgu, kur šāds sniega daudzums izraisītu lielas satiksmes problēmas. Galvaspilsētu sniega mākoņi skāruši maz, un saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Rīgas centrā vidējais sniega biezums ir tikai četri centimetri, bet pilsētas ziemeļaustrumos, piemēram, Teikā un Juglā, sniega ir vairāk.

Stipru snigšanu šaurā joslā izraisa auksta gaisa plūsma pāri neaizsalušajai Baltijas jūrai, īpaši mākoņu veidošanos pastiprina Rīgas līcis. Ūdens virsējo slāņu temperatūra līcī vēl sasniedz +3 grādus, bet jūrā +5..+6 grādus. Parasti šādos apstākļos izveidojušies sniega mākoņi skar piekrastei tuvos novadus, krietni retāk tie  nonāk tālu iekšzemē.

Stiprākā snigšana bijusi novados, kur nav meteoroloģisko novērojumu staciju, tādēļ oficiālu datu par sniega biezumu nav, taču iedzīvotāju ziņojumi un fotogrāfijas liecina, ka sniega kārta Ādažu un Carnikavas pusē vietām ir ap 30-40 centimetriem.

Prognozes liecina, ka vēl visu pirmdienu sniega mākoņi virs Rīgas līča turpinās veidoties, bet pēc tam augstākos atmosfēras slāņos ieplūdīs mazliet siltāks gaiss, mitrā gaisa kondensēšanās vairs nenotiks tik strauji un sniega mākoņi izsīks.

Šādu lokālu snigšanu prognozēt ir sarežģīti. Iepriekšējās dienās meteoroloģisko prognožu modeļi pieļāva iespēju, ka šaurā sniega mākoņu josla var pavirzīties vairāk uz dienvidiem, tādējādi krietni vairāk skarot Rīgu, tomēr lielākais sniegs palicis ārpus galvaspilsētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti