Plašo postījumu dēļ «Irmas» vārdu dzēsīs no tropisko vētru saraksta

Tropiskā viesuļvētra "Irma" ir bijusi tik postoša, ka tās vārdu nedos nevienai citai vētrai, un tā tiks izņemta no tropu cikloniem piešķiramo vārdu saraksta, LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis skaidroja raidījumā "Rīta Panorāma".

Gandrīz katrā Atlantijas okeāna tropisko vētru sezonā kāda vētra izvēršas tik postoša, ka tās vārdu izņem no saraksta, jo tā cilvēku atmiņās bijusi pārlieku traģiska.

ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras pārvalde 1953. gadā ieviesa sešus sarakstus ar vētru nosaukumiem, kas ik gadu mainās. Šī gada vētru nosaukumus atkal dos 2023. gada vētrām, tikai ne "Irmas" vārdu.

Visvairāk postošo vētru, kuru nosaukumi tika atstāti vēsturei, bija 2005.gadā, kad no 28 tropiskajām vētrām 15 izauga līdz viesuļvētras stiprumam un piecas no tām bija tik postošas, ka to vārdus izņēma no saraksta. Tās bija Denis, Katrīna, Rita, Stens un Vilma.

Tāpat Bricis uzsvēra - lai arī "Irma" ir ļoti spēcīga viesuļvētra, ir dažas kategorijas, kur tā tomēr nav rekordiste. Būtiski, ka lielākais vidējais vēja ātrums, kas fiksēts viesuļvētrā, ir 82 metri sekundē, bet 1980. gadā vētrā ''Alens'' tas bija vēl lielāks - 85 metri sekundē.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti