Pirmo reizi šogad gaisa temperatūra pakāpusies līdz +20 grādiem

Sestdienas pēcpusdienā pirmo reizi šajā gadā gaisa temperatūra Latvijā sasniegusi +20 grādu atzīmi, liecina meteoroloģiskā informācija.

Valsts lielākajā daļā gaiss sasilis līdz +17..+20 grādiem. +20 grādi reģistrēti gan dažviet Kurzemē, tostarp Liepājas un Ventspils lidostā, gan vietām Zemgalē, gan Rīgas apkaimē.

Vēsāks laiks ir piekrastē, vējam pūšot no aukstās jūras. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem vienos dienā Kolkā bija tikai +9 grādi, arī Ventspils ostā gaisa temperatūra dienas vidū brīžiem pazeminājās līdz +10 grādiem, lai gan lidostā tobrīd bija aptuveni +20 grādu.

Jūras brīze un gaisa temperatūras pazemināšanās sestdienas pēcpusdienā gaidāma arī galvaspilsētā.

Sestdiena ir pārsvarā saulaina, vairāk mākoņu ir daļā Kurzemes un Vidzemes. Visā valstī saglabājas sauss laiks, gaisa relatīvais mitrums Latvijas lielākajā daļā pazeminājies līdz 30-40 procentiem.

Pirms gada, lai gan pavasara sākums bija ļoti auksts un sniegots, +20 grādu atzīme pirmo reizi tika sasniegta dienu agrāk - jau 18.aprīlī.

Visagrākais 20 grādu siltums Latvijā reģistrēts 1968.gadā, kad 30.martā Mērsragā termometra stabiņš pakāpās līdz +20,8 grādiem. Savukārt pavasara otrā mēneša siltuma rekords ir +27,9 grādi 2000.gada 24.aprīlī Rīgā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti