Pēc rekordkarstās dienas dažās upēs un ezeros jau var peldēties

Pēc rekordkarstās ceturtdienas, kad gaisa temperatūra Latvijas lielākajā daļā sasniedza +27..+30 grādu, ūdens temperatūra upēs un ezeros strauji paaugstinājusies un dažviet var atklāt peldsezonu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

No upēm vissiltākais ūdens ir Zemgales upēs, īpaši Mūsā un Lielupē, kur ūdens temperatūra sasniedz +15..+18 grādu (ceturtdienas pievakarē Mūsā bija pat +20 grādu silts ūdens).

Kurzemes upēs ūdens ir vēsāks - ap +11..+14 grādiem, bet mazākās upēs mežainākos posmos vēl vēsāks - +7..+10 grādi.

Vidzemes un Latgales upēs lielākoties +13..+16 grādu, bet atsevišķos upju posmos ūdens ir vēsāks.

No tiem dažiem ezeriem, kur LVĢMC veic ūdens temperatūras mērījumus, vissiltākais ūdens ir Liepājas ezerā - +17 grādu, citos ezeros pārējā valstī +10..+15 grādu, tostarp, Ķīšezerā +13 grādu.

Jūras un līča piekrastē ūdens temperatūra ap +7..+10 grādiem, siltāks Vidzemes līča piekrastē, piemēram, Ainažu pludmalē līdz +14 grādiem. Rīgas līča centrālajā daļā ūdens gan ir vēsāks - +5..+9 grādi, bet Baltijas jūras centrālajā un dienvidu daļā +6..+11 grādi. Savukārt Botnijas līča ziemeļos joprojām nav izkusis ledus, kas klāj plašas akvatorijas, vietām arvien pusmetru biezs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti