Dienas ziņas

Beigusies 1100 km ekspedīcija pa Daugavu

Dienas ziņas

Meklē risinājumus Cēsu sarežģītajai transporta shēmai

Pēc lietusgāzes Liepājas ielas pārvēršas kanālos

Pa Liepājas ielām otrdien jābrauc laivās

Otrdienas rītā Liepājā lietusgāzē ar negaisu nolija vairāk nekā puse mēneša normas. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informēja, ka vienas stundas laikā uz kvadrātmetru nolijis 22 litri ūdens.

Ielas strauji pārplūda - dziļajās peļķēs noslāpa automašīnas, uz vairākām stundām bija pārtraukta tramvaju satiksme. Daudzviet ūdens bija pietiekami, lai pa ielu pārvietotos laivā... 

Daudzi liepājnieki atzina, ka tik spēcīga lietusgāze pilsētā nav novērota ilgus gadus. Autovadītāji lēni vadīja savus spēkratus caur dziļām peļķēm, un daudziem tas beidzās ar noslāpušiem dzinējiem un ūdens pilnu izpūtēju.

Labāk neklājās arī gājējiem. Pie Vecliepājas poliklīnikas dežūrēja policijas automašīna, kas līdzīgi prāmim cilvēkus pārveda pāri applūdušajai ielai, izlaižot pie poliklīnikas durvīm. Savukārt citviet pilsētā cilvēkiem nācās tikt galā pašu spēkiem.

“Es te kādas 20-30 minūtes nostāvēju, domāju ūdens noies, bet nekā - tomēr jāiet,” saka liepājniece Aleksandra

Svetlana smej: “Atliek vien peldēt. Vēl zivtiņas ielaidīs, tad būs labi!”

Cita liepājniece piktojās, ka Graudu ielā nācies mest milzīgu līkumu! “- Nebridāt pāri? - Tad jau man sandales izšķīdīs...”

Plūdi spēcīga lietus dēļ Liepājā piedzīvoti jau agrāk, taču mazākā apmērā. Komunālā pārvalde skaidro, ka daudzviet nav atsevišķi nodalīta lietusūdens savākšanas sistēma no kanalizācijas, un kopējā notekūdeņu sistēma vienkārši nespēj izturēt šādu slodzi.

“Pilsēta uz priekšu plāno lietusūdens kolektoru izbūvēt, lai nebūtu no kanalizācijas atkarīgs. Tad strādās labāk,” perspektīvu ieskicē Liepājas Komunālās pārvaldes būvinženieris Ilmārs Dubults.

Bet bija arī cilvēki, kuri, ātri reaģējot uz situāciju, naski parūpējās par Liepājas ielām šorīt vispiemērotāko transportlīdzekli – laivu...

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti