Otrdienas naktī daudzviet aizputinās ceļus; vēja brāzmas pārsniegs 20 m/s

Otrdienas naktī visā Latvijā turpināsies nokrišņi - lietus un slapjais sniegs pāries sniegā un putenī, liecina prognozes.

Vietām valsts centrālajā daļā - Zemgalē un Vidzemē snigs stipri, uz ceļiem veidosies sniega sanesumi. Braukšanas apstākļus sarežģīs arī sliktā redzamība.

Ziemeļu, ziemeļrietumu vēja brāzmas Kurzemē, Zemgalē un Rīgas līča piekrastē Vidzemē sasniegs 16-21 metru sekundē (m/s). Valsts austrumos vējš naktī un no rīta būs lēns, tas pastiprināsies tikai pēcpusdienā un brāzmās nepārsniegs 15 m/s.

Dienas gaitā snigs vairs tikai valsts austrumos, citviet debesis skaidrosies un uzspīdēs saule.

Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā visā Latvijā svārstīsies ap nulli.

Arī Rīgā naktī un no rīta apmācies laiks, gaidāms sniegs un putenis, kas priekšpusdienā norims un uzspīdēs saule.  Ziemeļrietumu, ziemeļu vējš nakts otrajā pusē un dienā brāzmās 15-18 m/s, pilsētas ziemeļos līdz 21 m/s. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli.

Satiksme otrdienas rītā Rīgā būs lēna, gaidāmi lieli sastrēgumi.

Tikmēr valsts AS "Latvijas valsts ceļi" brīdina, ka atkušņa laikā īpaši slideni kļūst ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.

Piebrauktā sniega kārta patlaban ir noklāta ar ūdeni, kas veidojas sniegam kūstot, kā arī nokrišņu dēļ. Sala laikā kaisīto smilti no ceļa noskalo ūdens. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ziemā piebraukto sniega kārtu uz grants autoceļiem rievo, taču, kūstot sniegam, izkūst arī rievas. Savukārt naktī un rīta stundās, kad temperatūra noslīd zem nulles, izkusušais sniegs atkal sasalst un veidojas apledojums.

Aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, braucot pa vietējās nozīmes autoceļiem izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšējam automobilim, kā arī neveikt straujus manevrus, lai izvairītos no iespējamajiem negadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti