Sadaļas Sadaļas

Ogrē atkal spridzinās ledu

Ogres lejtecē, netālu no ietekas Daugavā, atkal plāno spridzināt ledu, lēmusi Ogres novada dome.

Tā kā meteorologi prognozē strauju gaisa temperatūras paaugstināšanos, pozitīva gaisa temperatūra visu diennakti tiek prognozēta jau no 10.aprīļa, iespējams arī lietus. Ņemot vērā šos apstākļus, pašvaldība pieņēma lēmumu, ka visefektīvākā metode, kā mazināt iespējamos plūdus Ogres upes apkaimē, ir savlaicīgi drupināt ledu upes lejtecē.

Tuvāko divu nedēļu laikā Zemessardzes speciālisti veiks atkārtotu ledus spridzināšanu – drupināšanu Ogres upes lejtecē nepilna kilometra garumā, lai sadrupinātu lielo ledus krāvumu un tas, līdz ar jaunajiem ledus gabaliem, spētu iziet Daugavā.

Kad pieaugs ūdens spiediens, plānots veikt ledus drupināšanu ar spridzināšanas metodi arī virs Ogres HES, kur, kā rāda iepriekšējo gadu pieredze, ledus plātne parasti nosēžas, neļaujot ūdenim brīvi plūst. Pēc ledus drupināšanas pie HES tiks izņemtas visas slūžas, lai ūdens ar ledu var brīvi plūst prom.

Jau ziņots, ka Zemessardzes speciālisti 14. martā Ogres upes lejtecē veica ledus kontrolspridzināšanas darbus 40 metru garumā, kuru laikā apstiprinājās, ka ledus krāvumi upes lejtecē sablīvējušies līdz pat gruntij un rada bažas, ka tie var pastiprināt plūdu draudus, upes augštecē izejot ledum.

Pašvaldības policija ir nosūtījusi vēstuli Ogres HES vadībai vēstuli ar norādi, ka šīs nedēļas laikā visas HES slūžas ir jāatbrīvo no ledus, lai jebkurā brīdī tās var izņemt. Pašvaldības policija pastiprināti kontrolēs situāciju pie Ogres HES.

Darbi tiks uzsākti, ūdens līmenim upē paaugstinoties. Ledus drupināšanai netiks izmantoti lielas jaudas spridzekļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt