Nedēļas otrajā pusē sāksies aukstuma vilnis; brīvdienās tuvu -15 grādiem

Nedēļas otrajā pusē laiks Latvijā kļūs ievērojami aukstāks un visā Latvijā atgriezīsies sals, liecina prognozes.

Pēc siltās pirmdienas gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, otrdien vēl tā saglabāsies virs nulles, bet trešdien ar ziemeļu vējiem aukstums sāks ieplūst strauji - pēcpusdienā un vakarā gaisa temperatūra jau būs zem nulles un ceturtdienas rītā būs -3..-8 grādu robežās.

Aukstuma viļņa kulminācija gaidāma tieši nedēļas nogalē, kad temperatūra naktīs daudzviet noslīdēs tuvu -10 grādiem, bet vietām valsts austrumos tuvu -15 grādiem, turklāt sals saglabāsies arī dienas laikā.

Trešdien vēl daudzviet Latvijā gaidāmi nokrišņi - lietus un sniegs, bet atlikusī nedēļa būs sausa - laiks bieži būs saulains.

Siltums un lietus nedēļas sākumā lielākajā valsts daļā sniegu nokausēs pilnībā, tādēļ gaidāmajā aukstuma vilnī daudzviet valdīs kailsals. Tāpat siltā laika dēļ Kurzemes un Zemgales upēs jau sākusies ūdens līmeņa celšanās. Līdz trešdienai vairumā Kurzemes un Zemgales upju sakustēsies un sāks iet ledus, vietām iespējama palieņu applūšana. Savukārt Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmenis kāps tikai nedaudz un pali gaidāmi pēc aukstuma viļņa.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti