Ne lietus, ne sniegs kūlas dedzinātājus neaptur

Lai arī laika apstākļi tieši ietekmē kūlas dedzinātāju aktivitāti, vairāku gadu statistika liecina, ka katru pavasari kūlas ugunsgrēku skaits un nodegušās platības nemazinās.

Dienu skaits ar nokrišņiem un nokrišņu daudzums katru pavasari būtiski atšķiras, tikmēr degušo kūlas platību un ugunsgrēku skaitu tas neietekmē.

Šogad fiksēti 1184 kūlas ugunsgrēki. Marts sākotnēji bijis sauss, tagad zemi lielākajā valsts daļā klāj sniegs, tomēr statistika liek secināt, ka, atgriežoties sausākam un siltākam laikam, kūlas dedzināšana turpināsies.

Pēdējo piecu gadu laikā marta un aprīļa nokrišņu summa ir bijusi mainīga - no 33 līdz 73 milimetriem, tāpat arī dienu skaits ar nokrišņiem pēdējos piecos gados svārstījies no 30 līdz 50, bet tiešas ietekmes uz kūlas ugunsgrēku skaitu tam nav.

Pietiek ar dažām sausām dienām

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika rāda, ka vairums ugunsgrēku notiek dažu sausu dienu laikā. Tāpat kā šogad, kad laika posmā no 10. līdz 15 martam fiksēta lielākā daļa no šī gada kūlas ugunsgrēkiem.

Pēdējo 14 gadu laikā visvairāk un traģiskākie kūlas ugunsgrēki notikuši 2006. un 2002. gadā. Toreiz bojā gāja arī vairāki cilvēki. 2006. gadā fiksēja 7083 ugunsgrēkus, bojā gāja 6 cilvēki, bet 2002. gadā 4328 ugunsgrēkos dzīvību zaudēja 8 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti