Meteoroloģiskā vasara Rīgā turpinās jau 125 dienas

Sestdiena ir jau 125. meteoroloģiskās vasaras diena galvaspilsētā, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Rīgas novērojumu stacijas.

Rīgas galvenā novērojumu stacija izvietota pilsētas centrā, kur vasarās ierasti ir augstākā diennakts vidējā gaisa temperatūra Latvijā.

Meteoroloģiskā vasara jeb periods ar diennakts vidējo gaisa temperatūru virs +15 grādiem šogad Rīgā sākās 7.maijā un, visticamāk, turpināsies vēl vairākas dienas.

Iepriekšējais garākās vasaras rekords galvaspilsētas centrā bija 121 diena 2013.gadā. Togad meteoroloģiskā vasara Rīgā sākās 16.maijā un noslēdzās 13.septembrī.

Garākās vasaras rekords pārspēts arī daudzviet citviet Latvijā. Meteoroloģiskā vasara Liepājā šogad sākās 9.maijā, Alūksnē - 11.maijā, bet Daugavpils novērojumu stacijā - 24.maijā.

Saskaņā ar provizoriskiem datiem meteoroloģiskais rudens varētu būt iestājies vienīgi Zosēnu novērojumu stacijā, kur kopš 26.augusta bijušas astoņas diennaktis ar vidējo gaisa temperatūru zem +15 grādiem.

Parasti meteoroloģiskā vasara ir īsāka par kalendāro vasaru. Meteoroloģiskā vasara visbiežāk sākas jūnijā un noslēdzas augusta beigās, bet atklātas jūras piekrastē Kurzemē rudens iestājas vēlāk - septembra sākumā.

Klimata izmaiņu ietekmē visi gadalaiki Latvijā pakāpeniski kļūst siltāki. Gadiem ritot, meteoroloģiskā vasara sākas agrāk un beidzas vēlāk par vidējiem termiņiem. LVĢMC aprēķini liecina, ka pēdējās desmitgadēs meteoroloģiskā vasara Latvijā kļuvusi par 17 dienām garāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti