Meteodienestu prognozes par aprīli atšķirīgas

Kaimiņvalstu meteodienestu prognozes par gaidāmo laiku aprīlī ir krietni atšķirīgas.

Krievijas Hidrometeoroloģijas centrs prognozē, ka Baltijas reģionā aprīļa vidējā gaisa temperatūra būs ap normu vai mazliet virs tās un arī nokrišņu daudzums būs normas robežās. Ņemot vērā, ka aprīlis Latvijā sācies ar aukstu laiku, turpmāk šajā mēnesī biežāk gaisa temperatūrai vajadzētu būt augstākai par normu.

Krievijas Hidrometeoroloģijas centra prognozētā vidējās gaisa temperatūras novirze no normas aprīlī

Lietuvas Hidrometeoroloģijas pārvalde prognozē, ka kaimiņvalstī vidējā mēneša temperatūra būs 2,5 grādus zem normas, tātad krietni aukstāks nekā parasti. Kaimiņvalsts meteodienests piedāvā arī detalizētāku informāciju, norādot, ka aprīļa pirmās desmit dienas būs ļoti vēsas - ar vidējo temperatūru četrus grādus zem normas. Mēneša otrā dekāde arī būs gana auksta - ar vidējo temperatūru aptuveni 3,5 grādus zem normas.

Savukārt aprīļa pēdējās desmit dienās Lietuvas meteodienests prognozē sevišķi strauju siltuma iestāšanos, kad vidējā gaisa temperatūra pārsniegs pat +10 grādu atzīmi.

Lietuvas Hidrometeoroloģijas pārvaldes prognozētā vidējā gaisa temperatūra aprīlī

Igaunijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūts līdzīgi kā Krievijas meteodienests prognozē, ka aprīļa vidējā gaisa temperatūra būs normas robežās, taču tāpat kā Lietuvas kolēģi norāda, ka mēneša sākumā biežāk būs aukstāks par normu, bet mēneša beigās siltums būs visai straujš un uz palikšanu.

Īstermiņa prognozēs pirmās īsti pavasarīgās dienas parādās nākamās nedēļas vidū, kad gaisa temperatūra tuvosies +10 grādu atzīmei un nedēļas otrajā pusē to varētu arī pārsniegt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt