LVĢMC: Joprojām divas versijas par ciklona virzību

Lai arī jau šonakt ciklons, kuram prognozē milzu spēku, sasniegs Britu salu ziemeļus, bet ceturtdienas vakarā Baltijas jūras reģionu, joprojām nav skaidri zināms, kāda būs ciklona virzīšanās trajektorija mūsu reģionā, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Saskaņā ar vienu no scenārijiem Latvijā ļoti spēcīgas vēja brāzmas nav gaidāmas – teritorijas lielākajā daļā 15-18 metri sekundē (m/s), bet jūras piekrastē 25 m/s. Gaidāms, ka jau ceturtdien lietus pāries slapjā sniegā un sniegā, un atsevišķos reģionos gan naktī uz piektdienu, gan arī piektdien dienā vietām sniega segas biezums palielināsies par 6-10 centimetriem, turklāt uz vadiem un koku zariem var veidoties arī slapja sniega nogulums.

Otrs scenārijs pieļauj, ka Latvijas teritorijas lielākajā daļā vēja brāzmas ir gaidāmas 18-23 m/s, bet Kurzemē pat 25-30 m/s. Lietus pāries slapjā sniegā un sniegā, arī putinās, bet ievērojams sniega segas biezuma pieaugums varētu skart tikai Vidzemes ziemeļu reģionus, kur šajā gadījumā vējš būs mazāk stiprs. Šajā gadījumā gaidāma arī ievērojama ūdens līmeņa paaugstināšanās Rīgas līča dienvidu daļā, Daugavā pie Rīgas ūdens līmeņa atzīme var pārsniegt 150 centimetru atzīmi Baltijas sistēmā.

Joprojām lielāka iespējamība, ka gaidāmas postošas vēja brāzmas ir Liepājas pusē. Lietuvas Hidrometeoroloģijas pārvaldes meteoroloģiskā modeļa prognoze atbalsta versiju, ka Liepājas pusē vēja brāzmas būs ap 30 m/s, kamēr citviet netālu nebūs pat 10 m/s.

Karte: Lietuvas Hidrometeoroloģijas pārvalde/meteo.lt

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti