LVĢMC izplata oranžo brīdinājumu; Kurzemē jau sākušies spēcīgi negaisi

Šo pēcpusdien vietām gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām līdz 20-23 metriem sekundē un stiprām lietusgāzēm, kurās nokrišņu daudzums sasniegs 15-35 litrus uz kvadrātmetru. Iespējama arī lielgraudu krusa, teikts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra brīdinājumā.

Brīdinājums attiecināts uz visiem Latvijas reģioniem.

Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (ESTOFEX) pieļauj, ka virs Polijas, Kaļiņingradas un Lietuvas esošā negaisu sistēma var pāraugt dižšūnā (supercell), palielinot vētru un krusas risku Latvijā.

Kurzemē un Vidzemes rietumos negaiss daudzviet jau nesis krusu un spēcīgas lietusgāzes. Ventspilī fiksētas vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē, bet Kolkā negaiss atnesis 31 milimetru nokrišņu jeb aptuveni pusi visa mēneša normas.

Šādi negaisi ir bīstami, var lauzt kokus un bojāt ēkas. Prognozētās lietusgāzes var appludināt pilsētu ielas. Braukšanas apstākļi šādos negaisos ir sarežģīti, jo samazinās redzamība un automašīnas var akvaplanēt.

Lauku reģionos jārēķinās ar pārtraukumiem elektropiegādē. Sākoties negaisam, no elektrotīkla jāatvieno eletroierīces, lai mazinātu zibens spēriena risku.

Vienlaikus Latvijā turpinās svelme. Jau pārspēts 13. jūnija absolūtais karstuma rekods, Rīgas lidostas novērojumu stacijā temperatūrai sasniedzot +32 grādus. Iepriekšējais rekords uzstādīts 1972. gadā, kad bija +31,4 grādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti