Liepājas meteostacija bez elektrības; Rīgā stiprākie negaisi vēl gaidāmi

Liepājas meteoroloģisko novērojumu stacijā, visticamāk, negaisu dēļ ir elektrības pārrāvums un dati par negaisiem, kas turpinās tās apkārtnē neienāk, postāls lsm.lv uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Naktī tur nolija 44 milimetri lietus, kas ir 44 litri ūdens uz kvadrātmetru, taču negaisi ar stiprām lietavām tur turpinās arī šīs dienas pirmajā pusē.

Iedzīvotāji no Liepājas un tās apkārtnes ziņo, ka negaisi ar zibeņošanu ar nelieliem pārtraukumiem turpinās jau kopš pirmdienas vakara. Pilsētā īslaicīgi applūst ielas, arī uz laukiem veidojas milzu peļķes.

Rīgu negaisi līdz šim skāruši maz un nokrišņu daudzums aizvadītajā naktī un līdz šim pusdienlaikam pilsētas centrā ir ap deviņiem milimetriem, pilsētas dienvidos mazliet vairāk, bet ziemeļos mazāk - ap četriem milimetriem.

Negaisi līdz šim skāruši arī Zemgali un Vidzemes rietumus.

30. jūlija pēcpusdienā uzņemtajā satelītattēlā redzami lietus un negaisa mākoņi Kurzemē, ap Rīgu un Zemgalē, citviet saulains laiks. (sat24.com)

Līdz pusdienlaikam fiksētie negaisi (www.blitzortung.org)

Lietus zonas Latvijā plkst. 13 (Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs)

Prognozes liecina, ka vēl līdz vēlam vakaram negaisi Latvijas rietumu un centrālajā daļā turpinās veidoties un joprojām pastāv iespēja, ka kāda no stiprajām lietusgāzēm skart galvaspilsētu.

Virs Latvijas atrodas ļoti silta gaisa masa, tādēļ uzspīdot saulei, temperatūra var strauji paaugstināties. Gaisa masas kopējo siltumu nosaka tas, cik biezā slānī virs zemes atrodas silts gaiss.

Piemēram, otrdien pat vēl pusotra kilometra augstumā gaisa temperatūra ir +15..+18 grādi, lai gan parasti jūlija beigās šādā augstumā tā ir zemāka par +10 grādiem.

Šī iemesla dēļ uz zemes nonākušais saules siltums tik ātri neaizplūst augšējos atmosfēras slāņos, un gaisa temperatūra uz zemes var paaugstināties daudz straujāk. Taču, ja saule neuzspīd, gaisa temperatūra tā arī visu dienu var palikt ap +20 grādiem.

Zemgales dienvidos, Bauskā, kur saule uzspīdējusi, gaisa temperatūra divās stundās paaugstinājusies no +18 līdz +26 grādiem. Plkst. 13 Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra lielākoties +24..+27 grādi, bet Kurzemē un Rīgā, kur apmācies, +20..+23 grādi.

Pēcpusdienā saule uzspīdēs arī Rīgā, kļūs karstāks un tam var sekot negaisi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti