Liepājā vēja brāzmas sasniedz 25 metrus sekundē; Kurzemē līs visu dienu

Ceturtdienas rītā vēja brāzmas Liepājas ostā sasniegušas 25 metrus sekundē, citviet valstī vējš krietni lēnāks. Nokrišņu daudzums no trešdienas vakara līdz plkst. 6 ceturtdienas rītā Liepājā un Rucavā sasniedzis 22-28 litrus uz kvadrātmetru, kas ir tuvu pusei mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Ceturtdiena visā Latvijā būs vējaina, Kurzemē arī lietaina - lietus būs ilgstošs un brīžiem stiprs, iespējams arī pērkona negaiss. CItviet valstī līs maz, dažviet diena paies pilnībā bez nokrišņiem.

Pilsētu ielās Kurzemē veidosies lielas peļķes, tāpat izmirkuši un lielām peļķēm būs lauku zemes ceļi, var veidoties izskalojumi. Uz laukiem krāsies ūdens, applūdīs zemākās vietas.

Dienvidrietumu vējš brāzmās visā valstī sasniegs vismaz 12-17 metrus sekundē, bet Vidzemes un Kurzemes rietumos līdz 20-25 metriem sekundē.

Šāds vējš var lauzt un ar saknēm izgāzt atsevišķus kokus, bojāt vieglas konstrukcijas būves, gaidāmi arī nelieli postījumu elektrolīnijās.

Gaisa temperatūra sasniegs +13..+18 grādus.

Rīgā debesis brīžiem skaidrosies un uzspīdēs saule. Rīta pusē līs, bet vēlāk dienas gaitā būtisku nokrišņu vairs nebūs. Dienvidrietumu vējš brāzmas līdz 15-18 metriem sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra ap +16 grādiem.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti