Lielbritānijā karstākā diena vēsturē – temperatūra sasniedza 40,3 grādus

Lielbritānija piedzīvojusi karstāko dienu zināmajā vēsturē, gaisa temperatūrai sasniedzot 40,3 grādu atzīmi, informē Lielbritānijas meteodienests "Met Office".

Tik augsta temperatūra fiksēta Konongsbijā - aptuveni 200 kilometru uz ziemeļiem no Londonas.

Iepriekš Lielbritānijas absolūtais maksimālās gaisa temperatūras rekords bija 2019. gada vasarā fiksētie 38,7 grādi.

Šis karstuma vilnis ir kaut kas nepieredzēts un vēl pirms dažām desmitgadēm neiedomājams. Pirmkārt, nacionālais karstuma rekords tiek pārspēts uzreiz par vairākiem grādiem, otrkārt, Lielbritānija pievienojas to valstu pulkam, kurās vispār ir iespējama 40 grādu svelme.

Ja klimata pārmaiņas turpināsies ar sliktāko scenāriju, šādus karstuma viļņus drīzā nākotnē Lielbritānija var piedzīvot vidēji reizi trijos gados, paziņoja "Met Office".

Tā kā temperatūra turpina paaugstināties, tikai vakarpusē būs zināms, kāda bijusi šodien fiksētā augstākā temperatūra, bet jaunais Lielbritānijas nacionālais karstuma rekords tiks apstiprināts pēc dažām nedēļām, kad dati tiks kritiski izvērtēti, turklāt daļa meteostaciju darbojas klimata novērošanas režīmā un operatīvi dati no tām nav pieejami uzreiz.

Aizvadītā nakts Lielbritānijā bijusi arī tveicīgākā zināmajā vēsturē. Gaisa temperatūra daudzviet turējās ap 24...25 grādiem, bet vienā meteostacijā mazliet uz dienvidiem no Londonas nenoslīdēja zemāk par 25,8 grādiem. Iepriekšējais nakts siltuma rekords piederēja Braitonai, kur 1990. gada 3. augustā temperatūra nenoslīdēja zemāk par 23,9 grādiem.

Lielais karstums rada arī daudz problēmu. Lutonas lidostā uz laiku nācās ierobežot lidojumus, jo skrejceļa virsma kļuva mīksta, dzelzceļa sliedes atsevišķās vietās tiek krāsotas baltas, lai atstarotu karstumu un mazinātu sliežu deformāciju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti