Lielākajās upēs ūdens ap +20 grādiem silts; jūrā vietām vēl stindzinoši auksts

Latvijas lielākajās upēs ūdens temperatūra sasniedz +18..+22 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

No lielajām upēm nedaudz  vēsāks ūdens ir tikai atsevišķos Gaujas posmos un tāpat mazākās upēs straujākos un mežainākos upju posmos.

No ezeriem, kur LVĢMC mēra ūdens temperatūru, vissiltākais ūdens ir Liepājas ezerā, kur tā temperatūra ir +23 grādi, bet svētdienas pēcpusdienā bija pat +24 grādi. Citviet ezeros ap +18..+22 grādiem.

Stindzinoši auksts ūdens saglabājas daudzviet jūras un līča piekrastē. Valdošā austrumu vēja dēļ sasilušās ūdens masas no Vidzemes piekrastes tiek iepūstas tālāk līcī un piekrastē paceļas aukstāks ūdens no dziļākiem slāņiem. Tomēr dažviet, kur vēja un straumju dēļ ūdens apmaiņa piekrastē nav liela, ūdens iesilis līdz +15..+19 grādiem.

Kamēr Rīgas līča virsējā ūdens kārta nebūs sasilusi vairāku metru dziļumā, vēja un straumju dēļ ūdens temperatūras svārstības piekrastē būs lielas. Piemēram, Mērsragā aizvadītajā nedēļas nogalē ūdens temperatūra svārstījusies pat desmit grādu robežās - no +8 līdz +18 grādiem, Rojā no +9 līdz +16 grādiem.

Prognozes liecina, ka silts laiks Latvijā šonedēļ saglabāsies, tādēļ ūdens temperatūra upēs un ezeros vēl turpinās nedaudz paaugstināties, tāpat turpinās iesilt arī Rīgas līcis un Baltijas jūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti