Laika ziņas

Laika ziņas

Laika ziņas

Laika ziņas

Latvijai tuvojas ciklons «Sebastians»; Kurzemē gaidāmas spēcīgas lietavas un vējš

Trešdienas pēcpusdienā virs Ziemeļjūras dienvidiem atrodas ciklons, kas tur izraisījis vēja pastiprināšanos līdz 38 metriem sekundē. Šī ir sezonas pirmā vētra Eiropā, kas plosās Nīderlandes, Vācijas un Dānijas piekrastē. Vēlu vakarā ciklons sasniegs Latviju, atnesot spēcīgas lietavas un brāzmainu vēju, ka sevišķi skars Kurzemi.

Nākamajā diennaktī debesis būs lielākoties apmākušās, visā valstī palaikam līs, bet Kurzemē lietavas būs ilgstošas un brīžiem stipras, iespējams arī pērkona negaiss.

Prognozes liecina, ka no trešdienas vakara līdz piektdienas vakaram nokrišņu daudzums Kurzemē var sasniegt 50-70 litrus uz kvadrātmetru, kas atbilst visa mēneša normai.

Pilsētu ielās Kurzemē veidosies lielas peļķes, tāpat izmirkuši un lielām peļķēm būs lauku zemes ceļi, var veidoties izskalojumi. Uz laukiem krāsies ūdens, applūdīs zemākās vietas.

Jau šovakar sāks pastiprināties arī vējš, kas nakts otrajā pusē un visu ceturtdienu no dienvidrietumiem brāzmās pūtīs ar ātrumu 13-18 metri sekundē, bet Vidzemes un Kurzemes rietumos līdz 20-25 metriem sekundē.

Šāds vējš var lauzt un ar saknēm izgāzt atsevišķus kokus, bojāt vieglas konstrukcijas būves, gaidāmi arī nelieli postījumu elektrolīnijās.

Minimālā gaisa temperatūra naktī +9..+14 grādi, maksimālā dienā +13..+17 grādi.

Rīgā pārsvarā apmācies laiks, brīžiem, līs, iespējama arī kāda stiprāka lietusgāze un pērkona negaiss. Arī galvaspilsētā pastiprināsies dienvidrietumu vējš, dienā brāzmās 17-19 metri sekundē. Minimālā temperatūra naktī ap +13 grādiem, maksimālā dienā ap +17 grādiem.

Vācijas meteodienests, kas dod vārdus visiem cikloniem un anticikloniem, kas izveidojas Eiropas tuvumā, šo ciklonu nosaucis par "Sebastianu", bet Lielbritānijas meteodienests "MetOfiice", kas vārdos sauc tikai vētras, šo - sezonas pirmos vētru - nosaucis par "Ailīnu".

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti