Latvijā piedzīvots siltākais jūnijs vēsturē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šī gada jūnijs bijis siltākais, kopš Latvijā veic laikapstākļu novērojumus, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Mēneša vidējā gaisa temperatūra bijusi +18,9 grādi, tas ir par 4,1 grādu augstāk nekā klimatiskā norma (1981.–2010. gada vidējais rādītājs).

Aizvadītajā mēnesī uzstādīti desmitiem gan vietēji, gan visas valsts mēroga karstuma rekordi. Nebija neviena perioda, kad temperatūra turētos zemāk, nekā jūnijā ierasts, bija tikai dažas dienas, kad vidējā temperatūra bija ap normu, pārējās – krietni siltākas.

Mēneša karstākā diena bija 21. jūnijs, kad Rīgā (Daugavgrīvā) un Pāvilostā temperatūra sasniedza +33,7 grādus un arī visas valsts vidējā diennakts temperatūra bija neparasti augsta – ap +26 grādiem.

Tāpat jūnijā tika piedzīvots atkārtots siltākās nakts rekords: Rīgas ziemeļos – Daugavgrīvā – naktī uz 21. jūniju nekļuva vēsāks par +23,7 grādiem. Iepriekš divas reizes tā ir noticis, turklāt sakritība, bet iepriekšējās abas reizes bija 29. jūlijā – 2012. un 1931. gadā.

Jūnijs atnesa arī daudz pērkona negaisu un ar tiem saistītas stihijas – lielgraudu krusu, vētras un tik spēcīgas lietavas, kas izraisa lokālus plūdus. Nokrišņu sadalījums gan bija ļoti nevienmērīgs. Daudzviet Kurzemē nokrišņu daudzums bijis 15–30 litri uz kvadrātmetru, kamēr lielā daļā Vidzemes tas sasniedza 70–100 litrus uz kvadrātmetru. Klimatiskā norma Latvijā atkarībā no reģiona ir aptuveni 50–80 litri uz kvadrātmeru.

Kopējais nokrišņu daudzums valstī bijis 41 litrs uz kvadrātmetru, kas ir tikai 44 procenti no klimatiskās normas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti