Latvijā novērota krāšņa ziemeļblāzma

Naktī uz pirmdienu, 19.martu, Latvijas debesis iekrāsoja ziemeļblāzma. Latvijas debesis sasniedza magnētiskā vētra, kura izraisījusi skaistas ziemeļblāzmas ziemeļu reģionos, piemēram, Norvēģijā, Somijā un Zviedrijā.

Latvijas Televīzija (LTV) novēroja, ka gaismas spēles debesīs ir gan starveidīgas, gan mākoņveidīgas. Pie mums reti gadās piedzīvot tādu ziemeļblāzmu, kādas redzamas video no ziemeļu valstīm. Tomēr, ņemot talkā kameru, ir iespējams ieraudzīt daudz vairāk un arī krāsas ir košākas.

Dodoties fotografēt ziemeļblāzmu, nekad nevar nezināt, vai tā būs redzama. Tā ir laimes spēle. Naktī uz pirmdienu ziemeļblāzmu medniekiem paveicās.

Šis notikums gaidīts kopš 14. marta, kad pienāca pirmās ziņas par spēcīga saules vēja tuvošanos.

“Bija vērts sēdēt jūras krastā, salt un vērot šo dabas parādību. Viena uzplaiksnījuma laikā gaismas stabi bija redzami ar neapbruņotu aci.

Tā ir sava veida atkarība, jo kurš normāls cilvēks pusnaktī stāvētu jūras krastā, saltu, bet reizē priecātos par skaistajām krāsām,” pauž LTV sociālo mediju redaktors Kāris Miksons, kurš iemūžinājis skaisto gaismas parādību.

Ziemeļblāzma ir atmosfēras augšējo slāņu spīdēšana, gaisa molekulām mijiedarbojoties ar saules vēja daļiņām. Ziemeļblāzma tiek dēvēta arī par "Aurora borealis" ziemeļu puslodē, par "Aurora australis" dienvidu puslodē. Ziemeļblāzmas mūsu platuma grādos pārsvarā novērojamas no septembra līdz martam. Šajā laikā debesis ir pietiekami tumšas, lai ziemeļblāzma varētu netraucēti uzmirdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti