Latgales upēs ūdens līmenis kāpis par vairāk nekā 2 metriem; mazajās upēs kāpums beidzas

Pēdējo dienu laikā visvairāk ūdens līmenis kāpis Pededzē, kur tas paaugstinājies par 2,6 metriem. Mazākajās Latgales upēs līmenis vairs būtiski nekāpj, bet lielākajās - Aiviekstē un Dubnas lejtecē, kā arī Pededzē vēl turpinās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Rēzeknes upē pie Griškāniem ūdens līmenis lietavu ietekmē kāpis par 1,35 metriem, kas tikai par aptuveni pus metru atpaliek no 2013. gada lielo pavasara palu līmeņa. Pēdējās stundās ūdens līmenis kāpj pavisam nedaudz.

Dubnas pietekā Ošā pie Kūleniekiem ūdens līmenis paaugstinājies par nepilniem diviem metriem, Dubnas lejtecē pie Rožupes - par pusotru metru, bet Dubnā augštecē pie Višķiem - par 0,6 metriem. 

Pededzē pie Litenes ūdens līmenis būtiski sāka kāpt jau pagājušajā nedēļas nogalē, kad arī reģionā stipri lija. Pēdējo piecu dienu laikā līmenis kāpis par 2,6 metriem, tomēr tas ir pusotru metru zemāks nekā 2013. gada lielajos palos.

Aiviekstē pie Lubānas ūdens kāpis par 1,7 metriem, upes lejtecē pie Aiviekstes HES - par metru. Applūdušas palienes un gaidāma tālāka ūdens līmeņa paaugstināšanās; patlaban ūdens līmenis Aiviekstē par vairāk nekā diviem metriem atpaliek no 2013.gada pavasara palu maksimuma.

Vaidavā pie Apes ūdens līmenis pēdējo dienu laikā kāpis par 1,5 metriem, Gaujas pietekā Tirzā pie Lejasciema - par 1,7 metriem. Arī šajās upēs ūdens līmenis ievērojami atpaliek no pēdējo gadu lielākajiem paliem.

Gaujā un Daugavā ūdens līmenis kāpis nedaudz lēnāk. Daugavā posmā no Jēkabpils līdz Baltkrievijas robežai ūdens pacēlies par 0,55-1,15 metriem. Lai gan ūdens līmenis paaugstināsies vēl vairāku dienu garumā, ne Gaujā, ne Daugavā nav gaidāms bīstami augsts ūdens līmenis.

Latgalē un vietām Vidzemes austrumu daļā no krastiem galvenokārt izgājušas mazās upes, kurās netiek veikti hidroloģiskie novērojumi. Ūdens no mazajām upēm un pārplūdušajiem grāvjiem pamazām satek lielākās upēs, kurās turpinās ūdens līmeņa kāpums.

Jau ziņojām, ka trešdien un ceturtdien Austrumlatviju skāra spēcīgas lietavas, daļā Latgales nokrišņu daudzums sasniedza nebijušu rekordu. 32 stundu laikā Rēzeknes novērojumu stacijā reģistrēti 159 milimetri lietus, kas atbilst 229% no mēneša normas.

Plūdus veicinājušas arī iepriekšējās lietavas, kas valsts austrumos bija 19.-21.augustā. Toreiz lielākais nokrišņu daudzums - 73,5 milimetri - bija Alūksnē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Laika ziņas
  Laika ziņas
  Jaunākie
  Interesanti